Engleska završila posao, šampion Evrope igra meč odluke protiv Ukrajine

Dva gola Harija Kejna i jedan Markusa Rašforda za 3:1 protiv Italije. "Azurima" za odlazak na Euro potrebna pobjeda nad Sjevernom Makedonijom, a onda joj je dovoljan i bod na gostovanju Ukrajini u Leverkuzenu

7428 pregleda 0 komentar(a)

Drugi put u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, Engleska je savladala reprezentaciju od koje je izgubila 2021. na Vembliju - Italiju i osigurala mjesto na šampionatu u Njemačkoj.

"Azuri" su poveli golom Đanluke Skamake u 15. minutu, ali je Hari Kejn izjednačio u 32. iz penala.

Markus Rašford je donio preokret u 57. minutu, da bi Kejn stavio tačku 20 minuta kasnije.

Engleska ima 16 bodova nakon šest utakmica i teoretski je osigurala 1. mjesto u grupi C, a o drugom će odlučivati Ukrajina i Italija.

Ukrajinci nakon pobjede na Malti (3:1) imaju 13 bodova, tri više od "azura", ali i meč više.

Ukoliko Italija dobije Sjevernu Makedoniju 17. novembra na svom terenu, tri dana kasnije bi joj bio dovoljan i bod na gostovanju Ukrajini u Leverkuzenu, jer je kod kuće slavila 2:1.