Mo srušio Everton

Mersisajd derbi na "Enfildu" pripao je domaćoj ekipi, a Liverpul je na otvaranju 9. kola savladao Everton - 2:0.

6143 pregleda 0 komentar(a)
Salah je na Enfildu došao do 105. pogotka, rekord Jana Raša je 185, Foto: REUTERS

Gol odluke postigao je Mo Salah sa penala u 75. minutu.

Bio je to 104. pogodak Egipćanina na "Enfildu", kojim se na vječitoj listi izjednačio sa ikonama "redsa", Kenijem Dalglišem i Stivenom Džerardom, ali...

Domaćinu je posao olakšao drugi žuti karton i isključenje veteran Evertona, Ešlija Janga već u 37. minutu.

Ipak, "crveni" su teško dolazili u priliku, sve do nesmotrenog penala Majkla Kina

Imao je Liverpul potom još šansi, Eliot je čak uzdrmao i prečku, Žota pogodio spoljni dio mreže ali je do gola još jednom došao samo Salah - iskoristio je sjajnu asistenciju Darvina Nunjesa u osmom minutu nadoknade.

I Mo je sa 105 golova na Enfildu i šesti je na vječitoj listi koju predvodi Jan Raš sa 185 golova!