Inter osvojio Torino i vratio se na 1. mjesto, Lacio kaznio početničke greške odbrane Sasuola

Tiram i Martines otklonili dileme, na kraju se upisao i Čalhanoglu iz penala - 3:0. Lacio slavio 2:0 golovima Andersona i Alberta

7540 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 21.10.2023. 22:58h

Desetak minuta dominacije je bilo dovoljno Interu da izbriše očajnih sat igre na gostovanju Torinu.

"Nerazuri" su pobijedili "granatu" 3:0, na kraju je ispalo rutinski, iako je dugo izgledalo da tim Simonea Inzagija ide ka još jednom kiksu u Seriji A.

Markus Tiram je u 59. otvorio put ka trijumfu poslije asistencije rezerviste Denzela Damfrisa, a nije moglo da prođe ni bez pečata kapitena - da Inter osvaja tri boda bilo je jasno u 67. kada je Lautaro Martines pogodio 11. put u prvenstvu u sezoni.

Poslije toga Torino više nije bio pravi protivnik, pa je konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi iz penala postavio Hakan Čalhanoglu.

Inter je lider sa 22 boda, ima jedan više uz meč više od Milana koji u nedjelju veče dočekuje Juventus.

Lacio je slavio 2:0 na gostovanju Sasuolu, koji su skupo koštale greške defanzivaca, što su kaznili Felipe Anderson u 28. i Luis Alberto u 35. minutu.