Real zaustavljen u Andaluziji: Dva pogotka, mnogo šansi, čarke...

Sevilja i Real Madrid igrali 1:1 u 10. kolu La Lige

7023 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Sevilje, Foto: Reuters

Nakon tri vezana trijumfa u La Ligi, fudbaleri Reala su zaustavljeni - Madriđani su večeras, u 10. kolu, igrali neriješeno u gostima sa Seviljom - 1:1.

Sevilja je povela autogolom Alabe u 74. minutu, a izjednačio je Karvahal četiri minuta kasnije.

Odlična utakmica odigrana je u Andaluziji, Real je već u četvrtom minutu postigao gol, ali je taj pogodak Valverdea poništen zbog ofsajda.

Uslijedili su napadi Sevilje, Karvahal je izbacio loptu sa gol-linije nakon šuta Rakitića, da bi nakon toga Okampos šutirao, a Kepa odlično reagovao.

Nakon toga su domaći imali još jednu sjajnu priliku, u šansi je bio Đibril Sou, ali je lopta završila pored gola.

Imao je i Real prilike, Alaba je pokušao da zatrese mrežu, a u finišu prvog dijela je Niland zaustavio Vinisijusa.

Prvo poluvrijeme je obilježila i svađa. Bivši igrač Reala, Serhio Ramos je prilikom jednog prekida udario Džuda Belingema, a onda je ušao u konflikt sa Ridigerom. Ramos je tom prilikom počupao Ridigera po bradi, ali za taj potez nije kažnjen.

Domaći su prvi zaprijetili u drugom poluvremenu, ponovo je šansu imao Rakitić, ali je i ovog puta Kepa dobro reagovao.

Pet minuta poslije pokušaja Rakitića, Kros je šutirao sa distance, ali je lopta završila pored gola, a onda je Niland sjajno zaustavio Rodriga.

I onda u 74. minutu gol za domaće - poslije centaršuta Akunje, Alaba je zakačio loptu i postigao autogol.

Četiri minuta kasnije gosti su izjednačili - Kros je izveo slobodan udarac, a Karvahal glavom izjednačio.

Do kraja meča je Ramos mogao da postigne gol, šutirao je odlično glavom sa desetak metara, ali je Kepa sjajno reagovao.

U finišu meča je, u kaznenom prostoru Sevilje, došlo do čarki između Vinisijusa i domaćih fudbalera, ponovo je Ramos bio uključen, ali se sve mirno završilo.