Het-trik Grizmana u Vigu, Atletiko na korak od vrha La Lige

Meč prelomio detalj iz 25. minuta, kada je golman Selte Ivan Viljar dobio crveni karton i skrivio penal, Francuz to iskoristio i sam donio 3:0

4905 pregleda 0 komentar(a)

Isključenje golmana obično prelomi meč, tako je bilo i večeras u Vigu.

Ivan Viljar je u 25. minutu loše reagovao, ispustio loptu, koju je prihvatio Alvaro Morata, a golman Selte ga srušio, skrivio penal i dobio isključenje.

Ušao je Visente Guaita, ali nije mogao ništa Antoanu Grizmanu, koji je het-trikom donio šestu uzastopnu pobjedu Atletiko Madridu u La Ligi (3:0).

Francuz je prvi gol postigao u 29. minutu iz penala, drugi u 64. kada je nadmudrio Guaitu, a treći u 70. nakon odlične akcije cijelog tima.

Atletiko se ovom pobjedom izjednačio na 2. mjestu sa Đironom, uz bod više od Barselone, a tri manje od Reala, od kojeg ima i meč manje.