Mojes konačno izgubio u Birmingemu: Poker Aston Vile protiv Vest Hema za nastavak serije

"Lavovi" su pobijedili četvrti put u posljednjih pet utakmica u Premijer ligi

9576 pregleda 0 komentar(a)

Posljednjih 10 utakmica menadžer Vest Hema Dejvid Mojes nije izgubio na "Vila parku", a velika serija koja je trajala od 2010. završena je danas.

Aston Vila nije dala šansu "čekićarima", slavila je 4:1 i nastavila niz, jer nije izgubila već pet mečeva u kojima ima četiri trijumfa.

Dva gola Daglasa Luiza, u 30. i 52. minutu, napravila su razliku u korist "lavova", ali Vest Hem se nije predavao.

Džerod Bouven je smanjio u 56, potom su gosti iz Londona imali nekoliko opasnih napada za izjednačenje.

Nisu pronašli put do gola, a onda je Aston Vila dočekala kontranapad koji je bio poslastica za Olija Votkinsa.

Engleski golgeter je dvadesetak minuta prije kraja dočekao pas Džona Megina i lijevom nogom zakucao loptu pod prečku.

Bilo je vremena i za majstoriju Liona Bejlija koji je u finišu fintom lako izbacio iz igre Najefa Agerda i lako pogodio za 4:1, pa je Aston Vila dala 17 golova na svom terenu u četiri meča u Premijer ligi u kojima je osvojila maksimalnih 12 bodova.