Besi dijelio poklone, Son i Medison vratili Totenhem na 1. mjesto

Totenhem u 9. kolu Premijer lige savladao Fulam 2:0

5913 pregleda 0 komentar(a)
Medison postiže gol, Foto: Reuters

Fudbaleri Totenhema savladali su večeras na domaćem terenu Fulam (2:0) u 9. kolu Premijer lige i vratili se na prvo mjesto na tabeli.

Mrežu Fulama tresli su Son i Medison, a kod oba pogotka je pogriješio igrač gostujuće ekipe Kalvin Besi.

Son je već u 3. minutu imao priliku, šutirao u desni ugao, ali je Leno odbranio udarac.

Desetak minuta kasnije je na drugoj strani neprecizan bio Palinja, da bi poslije pola sata igre Rišarlison mogao da promijeni rezultat, ali je lopta otišla pored gola.

Totenhem je poveo u 36. minutu - Besi je, u želji da loptu lansira što dalje od svog gola, pogriješio, na pravom mjestu je bio Rišarlison, koji je asistirao Sonu za vođstvo Sparsa.

Do kraja prvog poluvremena domaći su mogli do još jednog pogotka, ali su prvo Udogi, a onda Kuluševski bili neprecizni.

Ipak, već poslije desetak minuta igre u drugom poluvremenu Totenhem je duplirao prednost - ponovo je pogriješio Besi, a Medison savladao Lena i postavio konačan rezultat.

Imao je Medison još jednu priliku do kraja utakmice, a na drugoj strani je Vikario zaustavio Raula Himenesa.