Deseta vezana pobjeda Partizana u Superligi Srbije

"Crno-bijeli" pobijedili Radnički u Kragujevcu 4:0 i povećali prednost na sedam bodova u odnosu na Crvenu zvezdu, uz utakmicu više

5585 pregleda 2 komentar(a)

Fudbaleri Partizana pobedili su danas u Kragujevcu Radnički 1923 sa 4:0, u zaostaloj utakmici četvrtog kola Super lige Srbije i ostvarili 10. uzastopnu pobjedu u prvenstvu.

Partizan je poveo golom koji je Aldo Kalulu postigao u 34. minutu, a prednost je udvostručio Nemanja Nikolić u 63. Treći gol postigao je Mateuš Saldanja u 81. minutu, a konačan rezultat postavio je Nikolić, svojim drugim golom na utakmici u 87. minutu.

Ekipa iz Kragujevca je od 69. minuta igrala sa desetoricom, pošto je Milan Mitrović dobio drugi žuti karton.

Crnogorski reprezentativac Aleksandar Šćekić igrao je svih 90 minuta za Partizan, a dobio je i žuti karton.

Utakmica je trebalo da se igra u avgustu, ali je bila odložena zbog obaveza Partizana u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Partizan je ostvario 10. uzastopnu pobjedu u ligi, poslije remija u prvom kolu protiv TSC-a (3:3) i prvi je na tabeli sa 31 bodom, sedam više ali i utakmicom više od drugoplasirane Crvene zvezde.

Radnički je pretrpeo osmi poraz i ima devet bodova na 14. mjestu na tabeli.