Karabag nije mogao da parira "farmaceutima", Janković igrao više od sat, Vešović na klupi

3245 pregleda 0 komentar(a)
Strijelac za Liverpul: Gravenberh, Foto: Reuters

Favoriti u Ligi Evrope nemilosrdno grane ka nokaut fazi - Liverpul, Roma i Bajer su poslije tri kola sačuvali maksimalan učinak.

"Redsi" su do treće pobjede u grupi E došli protiv Tuluza na "Enfildu".

Bilo je 5:1 bez ikakvih problema, a Francuze su riješili Žota, Endo, Nunjes, Gravenberh i Salah.

Gosti su, istina, bili izjednačili u 16. minutu preko Dalinge, ali ništa nije moglo da poremeti planove "redsa".

Za razliku od Serije A, Roma igra veoma dobro u Evropi, pa je na "Olimpiku" pala i Slavija iz Praga (2:0).

Bove je već u prvom minutu pokazao "vučici" put ka pobjedi, a u 17. se upisao i Lukaku. Asistent kod oba pogotka je bio El Šaravi...

Karabag, za koji je naš Marko Janković igrao 63 minuta (Marko Vešović se oporavio od povrede i bio je na klupi), mogao je da se uvjeri u snagu Bajera.

Azerbejdžanci su u Leverkuzenu primili pet golova (5:1), mogli su još toliko protiv razigrane ekipe Ćabija Alonsa koja briljira u svim takmičenjima na startu sezone.

Dvostruki strijelac za njemački tim je bio Grimaldo, pogađali su i Virc, Bonifejs i Tapsoba, pa je Bajer poslije tri runde na devet bodova i 11 datih golova.

Bitan trijumf, prvi na evropskoj sceni, ostvario je Brajton.

Tim Roberta de Zerbija je kod kuće savladao Ajaks (2:0, strijelci Žoao Pedro i Fati), pa sada dijeli drugo mjesto sa AEK-om sa četiri boda.

Ima jedan manje od lidera Marseja koji je ranije danas bio bolji od Atinjana (3:1).