Legenda Liverpula i Premijer lige: Salah ponovo pomjerio granice i preskočio Anrija

Kralj Egipta" je ukupno u evropskim takmičenjima postigao 43 pogotka i tako je postao igrač sa najviše postignutih golova za neki engleski klub u Uefinim takmičenjima

9312 pregleda 0 komentar(a)
Salah, Foto: Reuters

Iako je ispred njega još mnogo utakmica i golova Mohamed Salah je već sada legenda Liverpula i Premijer lige.

Gotovo da ne postoji stadion gdje nestvarni Egipćanin posljednjih godina nije tresao mreže, vodio je velikana sa "Enfilda" do svih najvećih trofeja, a kako godine prolaze samo nastavlja da pomjera granice...

Najnoviji rekord stigao je sinoć tokom meča Lige Evrope protiv Tuluza - pogodak za trijumf Liverpula od 5:1 promovisao je Salaha u igrača sa najviše postignutih golova za neki engleski klub u Evropi.

"Kralj Egipta", kako ga zovu navijači iz "grada Bitlsa", ukupno je u evropskim takmičenjima postigao 43 pogotka i tako je na vječnoj listi preskočio još jednu legendu - Tijerija Anrija koji je svojevremeno u dresu Arsenala tresao mreže po Starom kontinentu.

Salah je protiv Tuluza odmarao do 70. minuta, kada je zamijenio Rajana Gravenberha, a istoriju je potpisao u 93. minutu sjajnim golom pod prečku rivala.