Totenhem ne staje: Osma pobjeda u 10 kola za plus pet na vrhu (VIDEO)

Sparsi u malom londonskom derbiju pobijedili Kristal Palas u gostima sa 2:1, od mogućih 30 bodova do sada osvojili su 26

8530 pregleda 3 komentar(a)

Mančester siti, Arsenal, Liverpul, Mančester junajted... slovili su za favorite, malo je ko očekivao da će lider Premijer lige nakon 10 kola biti - Totenhem.

I to sa pet bodova više na vrhu od Sitija i Arsenala, šest od Liverpula, doduše sa utakmicom više.

Momci Angea Postekoglua igraju sjajan fudbal nakon ljetošnjeg odlaska prve zvijezde i jedne od najvećih klupskih legendi u istoriji, Harija Kejna, a večeras su slavili u malom londonskom derbiju, u gostima protiv Kristal Palasa - 2:1.

Od početka sezone Sparsi imaju osam pobjeda i dva remija, protiv Arsenala i Brendforda.

Na "Šelhrust parku" nisu blistali u prvom poluvremenu, utakmicu su riješili u nastavku.

Šut Medisona u 53. minutu u svoju mrežu je skrenuo Džoel Vord, da bi nezaobilazni Son 13 minuta kasnije pogodio iz blizine nakon sjajne akcije i dodavanja Džonsona.

Ovo je za Koreanca 111. gol u Premijer ligi, čime je ušao u Top 25 najboljih strijelaca engleskog elitnog takmičenja ikada.

Počasni gol za Kristal Palas dao je Džordan Aju u četvrtom minutu sudijskog dodatka.