Maestralna partija Nketije i lak posao za Arsenal, Njukaslu bod u Vulverhemptonu

Napadač "tobdžija" upisao het-trik u pobjedi 5:0

4045 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 28.10.2023. 20:39h

Arsenal je ostao bez Gabrijela Žezusa zbog povrede, pa je Edi Nketija ponovo dobio prostor koji koristi na najbolji mogući način.

"Tobdžije" su imale poteškoća na slome otpor Šefild junajteda, a kada su to uradile sredinom prvog poluvremena pitanje pobjednika se nije postavljalo - 5:0.

Nketija je imao svoj dan - odmijenio je Žezusa tako što je upisao het-trik od 28. do 58. minuta.

Prvo je pogodio na pas Deklana Rajsa, potom poslije kornera Bukaja Sake, a šlag na torti je bio treći gol kada je sa oko 20 metara atraktivno zatresao mrežu rivala.

Konačan rezultat su u finišu postavili Fabio Vijeira iz penala i Takehiro Tomijasu.

Tim Mikela Artete je tako na pravi način odgovorio lideru Totenhemu (koji je sinoć pobijedio Kristal Palas 2:1) od kojeg i dalje ima dva boda manje.

Vulverhempton i Njukasl su podijelili bodove - 2:2.

"Svrake" su dva puta vodile golovima Kaluma Vilsona, remi "vukovima" su osigurali Mario Lemina i Hvang.