Plasman u četvrtfinale Liga kupa obezbijedili Liverpul i Čelsi

9589 pregleda 1 komentar(a)
Darvin Nunjes, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.11.2023. 23:16h

U prethodnoj rundi Liga kupa su eliminisali Mančester siti, a večeras su, u osmini finala, pobijedili Mančester junajted - fudbaleri Njukasla slavili su na "Old Trafordu" 3:0 i nanijeli težak poraz "đavolima".

Sa druge strane Mančester junajted je ostao bez trofeja osvojenog prošle sezone, kada je u finalu bio bolji upravo od Njukasla.

Njukasl je već u prvom poluvremenu imao dva gola prednosti, a strijelci su bili Almiron i Hol.

Konačan rezultat je postavio Vilok.

Veliko iznenađenje priredili su fudbaleri Vest Hema, koji su na domaćem terenu pobijedili Arsenal 3:1.

"Čekićari" su odigrali odličan meč i poslije 60 minuta vodili 3:0, a strijelci su bili Vajt, koji je postigao autogol, te Kudus i Boven.

Poraz Arsenala u sudijskoj nadoknadi je ublažio Edegor.

Čelsi je na "Stamford bridžu" savladao Blekburn 2:0, a strijelci su bili Badijašil i Sterling.

Pobjedu je upisao i Liverpul - "redsi" su u gostima pobijedili Bornmut 2:1.

Gakpo je doveo goste u vođstvo, izjednačio je Klajvert, a pobjedu Liverpulu donio Nunjes, koji je postigao sjajan gol.

Fulam je u gostima bio bolji od Ipsviča (3:1), a Everton je na "Gudisonu" savladao Barnlil 3:0.