Slavlje Junajteda: Fernandeš pogodio, Mančester bolji od Fulama

Mančester junajted u gostima pobijedio Fulam 1:0

4496 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbalera Junajteda, Foto: Reuters

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su danas Fulam (1:0) u 11. kolu Premijer lige.

Jedini gol postigao je Bruno Fernandeš u prvom minutu sudijske nadoknade nakon loše intervencije domaćih igrača, koji nisu uspjeli da izbace loptu iz svog kazenong prostora.

Naon poraza od Sitija u prošlom kolu, te eliminacije od Njukasla u Liga kupu, uz određene turbulencije u ekipi, "đavoli" su danas stigli do bitne pobjede, koja na "Old Trafordu" donosi, prije svega, mir.

Junajted je gol postigao i na početku utakmice, ali je taj pogodak Mektomineja poništen, jer je u ofsajdu bio Megvajer.

U finišu prvog dijela je Fernandeš imao šansu, ali je Leno dobro reagovao, početkom drugog poluvremena je Garnaćo dva puta mogao da zatrese mrežu, ali je golman domaće ekipe oba puta dobro intervenisao.

Poslije sat vremena igre domaći su zaprijetili preko Vilsona i Palinje, zatim je pokušao i Pereira, ali se rezultat nije mijenjao, da bi pet minuta prije kraja Leno još jednom sjajno reagovao prilikom šuta Fernandeša.

I onda u 91. minutu gol za goste - igrači Fulama nisu mogli da izbace loptu iz kaznenog prostora, a onda je Fernandeš šutirao i postigao gol.