Rajo Valjekano zaustavio Real, Đirona sama na vrhu nakon 11 kola

Stole Dimitrijevski odbranio zicer Federiku Valverdeu u 6. minutu i do kraja sačuvao mrežu netaknutom - 0:0 na „Santjago Bernabeuu”

9293 pregleda 0 komentar(a)
Hoselu u očaju nakon jednog od brojnih promašaja, Foto: Reuters/Juan Medina

Rajo Valjekano je došao na „Santjago Bernabeu” kao španski tim sa najdužim nizom bez poraza i produžio ga na devetu utakmicu - „pčelice” su odoljele svim naletima Real Madrida, Stole Dimitrijevski zaustavio sve što je išlo u okvir gola, pa je ostalo 0:0.

Zbog toga nakon 11 kola na vrhu se sama šepuri Đirona sa 31 bodom, dva više od „kraljevskog kluba”.

Sve je moglo da bude drugačije da je Federiko Valverde u 6. minutu iskoristio zicer, kada je nakon greške Unaija Lopesa izašao sam ispred Dimitrijevskog, ali mu je reprezentativac Sjeverne Makedonije odlično zatvorio ugao.

Real je do kraja opsjedao gol tima iz predgrađa Madrida, uputio čak 22 udarca, ali nije bilo dovoljno.

Ostalo je 0:0, što je najviše zadovoljilo igrače Barselone i Atletiko Madrida. Katalonci sada imaju dva boda manje od najvećeg rivala, a „kolćonerosi” četiri, uz meč manje.

Rajo je, s druge strane, postavio klupski rekord sa osam uzastopnih mečeva bez poraza u elitnom rangu španskog fudbala. Deveti meč u nizu je ubjedljiva pobjeda u Kupu kralja nad Atletiko de Lugonjesom (6:0).