Dva Reala, Bajern i Inter u osmini finala, preokret Kopenhagena u nestvarnom meču

Real završio posao pobjedom nad Bragom, Inter uveo i sebe i Real Sosijedad u nokaut fazu trijumfom u Salcburgu, Hari Kejn slomio otpor Galatasaraja

27231 pregleda 0 komentar(a)
Hari Kejn nastavlja seriju, večeras je dao dva gola, Foto: Reuters/Angelika Warmuth
Ažurirano: 08.11.2023. 23:13h
Završeno
23:07h

Poslije 4. kola, u osmini finala Ligi šampiona je i teoretski šest klubova - Mančester sitiju i Lajpcigu, koji su juče završili posao, u nokaut fazi su se pridružili Real Madrid, Bajern, Real Sosijedad i Inter.

Madriđani su savladali Bragu 3:0 i savladali perfektan skor u grupi C, baš kao i Bajern, koji je u finišu slomio otpor Galatasaraja sa dva gola Harija Kejna (2:1).

Inter i Real Sosijedad su savladali Salcburg (1:0), odnosno Benfiku (3:1), pa su na čelu grupe D sa po 10 bodova i u Milanu će rješavati samo ko će kao prvi u osminu finala.

Jako blizu je i Arsenal, koji je savladao Sevilju 2:0, ali ima devet bodova, četiri više od PSV-a i Lansa.

Najuzbudljiviji meč je odigran u Kopenhagenu, gdje je domaćin savladao Mančester junajted 4:3 i potpuno otvorio borbu za 2. mjesto u grupi A, jer danski tim i Galatasaraj imaju po četiri, a „crveni đavoli” tri boda.

Gosti su vodili 2:0, ali se sve preokrenulo kada je Markus Rašford dobio crveni karton u 42. minutu.

Bilo je 2:2, potom i 3:2 za Junajted, ali su domaći u finišu preokrenuli.

21:00h

GRUPA A

Bajern - Galatasaraj 2:1 (Kejn 80, 86 - Bakambu 90+3)

Kopenhagen - Mančester junajted 4:3 (Eljunusi 45, Gonsalveš 45+9. penal, Lerager 83, Bardži 88 - Hejlund 2, 28, Fernandeš 69. penal)

Crveni karton: Markus Rašford (Mančester junajted) u 42. minutu

GRUPA B

Arsenal - Sevilja 2:0 (Trosar 30, Saka 64)

PSV - Lans 1:0 (De Jong 12)

GRUPA C

Real Madrid - Braga 3:0 (Mendes 27, Vinisijus 58, Rodrigo 61)

Napoli - Union Berlin 1:1 (Politano 39 - Fofana 52)

GRUPA D

Salcburg - Inter 0:1 (Martines 85. penal)

Real Sosijedad - Benfika 3:1 (Merino 6, Ojarzabal 11, Barenećea 21 - Rafa Silva 49)

Izmjena: 23:11h
23:07h

23:00h

Preokret Kopenhagena u 88. minutu! Strijelac Roni Bardži za 4:3 protiv Mančester junajteda.

22:57h

Gotovo je i u Minhenu i Salcburgu, znaju se još tri učesnika osmine finala. Bajern je to izborio pobjedom nad Galatasarajem (2:1), a Inter trijumfom nad Salcburgom (1:0), kojim je za sobom u 16 najboljih odveo i Real Sosijedad.

22:54h

Kopenhagen je izjednačio u 83. minutu, strijelac Lukas Lerager, čovjek koji je 15 minuta ranije skrivio penal.

22:53h

Završen je meč u Madridu, Real je savladao Bragu 3:0 i obezbijedio plasman u osminu finala.

Real je 32 puta učestvovao u grupnoj fazi i sva 32 puta izborio plasman u narednu rundu!

22:51h

Galatasaraj vraća nadu, Sedrik Bakambu daje gol u 93. minutu.

22:45h

Novi gol Harija Kejna, sada veoma lagan na asistenciju Matisa Tela za 2:0 u 86. minutu.

22:43h

Ovo se čekalo i u Baskiji - Inter je poveo u Salcburgu u 85. minutu, strijelac Lautaro Martines iz penala u 85. minutu. Ako ovako ostane, i Real Sosijedad i Inter će u osminu finala.

22:40h

Junajted ponovo vodi u Danskoj, Bruno Fernandeš pogađa iz penala u 69. minutu za 3.2 protiv Kopenhagena. Iznudio ga je Hari Megvajer, koji je u sudijskoj nadoknadi 1. poluvremena skrivio jedan u istom šesnaestercu.

22:38h

Bajernu je poništen, pa priznat gol - strijelac Hari Kejn u 80. minutu. Bavarci vode protiv Galatasaraja.

22:20h

Galatasaraju je poništen gol u Minhenu zbog ofsajda od nekoliko centimetara - Mauro Ikardi je sjajno asistirao Lukasu Toreiri, ali je argentinski napadač bio malo ispred.

22:18h

Real je riješio sve dileme, Rodrigo je u 61. minutu povisio na 3:0.

22:16h
22:13h

Bajern ne može da probije odbranu Galatasaraja. Najveću šansu je imao Hari Kejn, ali je pogodio stativu u 53. minutu.

21:53h

Kopenhagen je već istopio prednost Mančester junajteda, iz penala koji je igranjem rukom skrivio Hari Megvajer. Pogađa Diogo Gonsalveš u 9. minutu nadoknade 1. poluvremena.

21:50h
21:44h

Crveni karton za Markusa Rašforda u 42. minutu, zbog gaženja Elijasa Jelerta. Sudija je poslije pregleda VAR-a odlučio da isključi napadača Junajteda. Domaći su mogli da smanje, jer je Bruno Fernandeš pogodio prečku gola Andrea Onane.

21:32h

Vodi i Arsenal protiv Sevilje, pogađa Leandro Trosar u 30. minutu.

21:30h

Junajted vodi 2:0 u Kopenhagenu, svoj drugi gol daje Danac Rasmus Hejlund u 28. minutu.