Porazi Rome i Liverpula, Bajer četiri od četiri, Jovetić igrao u porazu Olimpijakosa

Četvrto kolo Lige Evrope

7461 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 09.11.2023. 23:19h

Prvi put u sezoni u Ligi Evrope Roma i Liverpul nisu pobijedili.

Nisu osvojili ni bod - Rimljani su poraženi u Pragu od Slavije, a "redsi" od Tuluza u Francuskoj.

"Vučica", koju u nedjelju čeka derbi sa Lacijom u Seriji A, izgubila je 2:0, pa sa Slavijom dijeli prvo mjesto u grupi G sa devet bodova.

Dva tima imaju identičan međusobni skor (po 2:0), daleko iza je trećeplasirani Servet koji ima pet bodova manje.

Pobjedu češkom timu donijeli su Jurecka i Masopust.

Liverpul je stao na gostovanju Tuluzu - 3:2 i propustio šansu da osigura plasman u nokaur fazu.

Domaćin je vodio 2:0 i 3:1, gosti se vraćali preko Kaseresa (autogol) i Žote, a u samom finišu im je i poništen gol mladog Kvanse jer je Mekalister igrao rukom.

Liverpul je ostao na devet bodova, sedam ima Tuluz, jedan manje Rojal Union koji je poražen od LASK-a 3:0.

Bajer iz Leveruzena je jedini nakon četiri kola sa maksimalnim učinkom, pa je proslavio prolaz.

Njemački tim je snagu potvrdio na gostovanju Karabagu (1:0), a trijumf mu je donio Bonifejs iz penala u sudijskoj nadoknadi.

Za Karabag su od prvog minuta igrali Marko Janković i Marko Vešović - ovaj drugi je zamijenjen u 83.

Veliki trijumf je ostvario Brajton, ponovo je bio bolji od Ajaksa - sada u Amsterdamu 2:0, pa je i dalje drugi na tabeli iza Marseja koji je savladao AEK u Atini identičnim rezultatom.

Olimpijakos je opet izgubio, pa je sada u teškoj situaciji u borbi za plasman u nokaut fazu.

Grčki velikan, za kojeg je Stevan Jovetić igrao 56 minuta, izgubio je od Vest Hema u Londonu 1:0.

"Čekićari" su na devet bodova, koliko ima i Frajburg nakon što je lako savladao srpskog predstavnika TSC (5:0).

Olimpijakos je na minus pet u odnosu na timove sa vrha...