Kadetkinje lako sa Litvankama u Viljnusu

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je Litvaniju na kraju turnira preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo - 4:1

3423 pregleda 0 komentar(a)

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je Litvaniju na kraju turnira preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Naša selekcija dominirala je protiv domaćina turnira i slavila rezultatom 4:1.

Darija Čižek pogodila je nakon samo pet minuta igre, dok je prednost udvostručila Maša Tomašević iz jedanaesterca u 26. minutu. U finišu drugog poluvremena zaprijetila je Austeja Jukubaitite, da bi u nastavku Nađa Doknić i Angelina Drešaj potvrdile trijumf Crne Gore.

"Bili smo bolji tokom cijele utakmice, postigli četiri gola, zasluženo pobijedili i zbog toga čestitam djevojkama. Ovaj turnir je veliko iskustvo za nas, mislim da su djevojke stekle iskustvo za neke naredne izazove. Nadam se da će još napredovati, da će kroz naporan rad što više njih doći do dresa seniorske reprezentacije, kazao je selektor Mirko Marić.

Crna Gora je nastup u grupi B5 završila na drugom mjestu, iza Slovačke a ispred Litvanije.

CRNA GORA - LITVANIJA 4:1

Trening centar FS Litvanije, Viljnus. Sudija: Ifeoma Kulmala (Finska). Strijelci: Čižek u 5, Tomašević penak u 26, Doknić 77, i Drešaj penal u 83. minutu (Crna Gora), Jukubaitite 45+2 minutu (Litvanija).

Crna Gora: Senita Kalač, Dunja Bojanić (od 89. Andrea Bućković), Sofija Beatović (od 46. Nađa Doknić), Vladana Boričić (od 89. Almedina Kalač), Slavica Krstevska, Jana Merdović, Elda Bralić, Maša Tomašević (od 90. Anastasija Zarubica), Angelina Drešaj, Jelena Nikčević, Darija Čižek (od 86. Ena Spahić).

Litvanija: Ema Daujote, Radvile Kelečiute, Migle Grauslite, Austeja Jukubaitite, Aive Andriuškevičiute (od 72. Neila Donevičuite), Laura Gricite, Jotvile Šapaite, Estela Tamošauskaite, Emilija Grauslite, Milda Inančuite, Elze Kiškunaite (od 81. Patricja Penkauskaite).