Arsenal na krilima defanzivaca odradio Barnli, naziru li se bolji dani za Junajted?

"Tobdžije" uz meč više dijele prvo mjesto sa Mančester sitijem, "crveni đavoli" bolji od Lutona

6134 pregleda 0 komentar(a)

Arsenal je iskoristio poraz Totenhema, koji je ranije danas izgubio u Vulverhemptonu, pa će makar na 24 sata biti lider zajedno sa Mančester sitijem.

"Tobdžije" su na "Emirejtsu" opravdale ulogu favorita u duelu sa Barnlijem - bilo je 3:1, uz komplikacije na startu drugog poluvremena kada je tim Vensana Kompanija izjednačio...

Pobjedan Arsenala, ipak, nije bila pod znakom pitanja.

Leandro Trosar je u finišu prvog poluvremena pogodio za 1:0, a u 54. je goste u meč vratio Džoš Braunhil.

Slavlje Barnlija je trajalo samo tri minuta, do pogotka Vilijama Salibe poslije kornera Trosara, pa je Arsenal odmah dobio ono što je želio.

Do kraja se upisao i Aleksandr Zinčenko, ponovo nakon kornera Trosara, pa je Arsenal osigurao osmi trijumf u Premijer ligi ove sezone.

Ima 27 bodova, sa minus četiri slabijom gol-razlikom od Sitija...

Za Mančester junajted ne postoje jednostavne utakmice, nije bila ni ova sa Lutonom, ali su "crveni đavoli" pronašli način da dođu do druge pobjede zaredom.

Na "Old trafordu" je presudio jedan pogodak - postigao ga je Viktor Lindelef u 59. minutu.

Seriju dobrih rezultata je nastavio Everton koji je bio bolji od Kristal Palasa u Londonu - 3:2.

Dva puta su "karamele" vodile (Vitalij Mikoljenko i Abdulaj Dukure), domaćin se vraćao preko Eberečija Ezea iz penala i Odsona Edoara, a konačan rezultat je postavio Idriza Gej u 86. minutu.