Liverpul rutinski osvojio tri boda, preokret Vest Hema, trijumf Vile, Šefild stigao do boda protiv Brajtona

Odigrane četiri utakmice 12. kola Premijer lige

4666 pregleda 0 komentar(a)
Mohamed Salah, Foto: Reuters

Fudbaleri Liverpula odigrali su danas odličan meč i u 12. kolu Premijer lige na "Enfildu" savladali Brentford 3:0.

"Redsi" su stigli do treće pobjede na posljednja četiri meča u Premijer ligi i zauzeli drugo mjesto na tabeli.

Liverpul je kontrolisao situaciju od početka utakmice, a sreće nije imao Darvin Nunjes, koji je u prvom poluvremenu postigao dva pogotka, ali su oba poništena zbog ofsajda.

U međuvremenu su gosti imali priliku preko Mbuema, a onda je Salah u 39. minutu, poslije dodavanja Nunjesa, postigao gol i doveo Liverpul u vođstvo.

Ništa se na terenu nije mijenjalo ni u drugom poluvremenu - Brentford se branio, Liverpul napadao i do drugog gola stigao u 62. minutu kada je Cimikas centrirao, a na drugoj strani bio Salah, koji je glavom zatresao mrežu.

Konačan rezultat postavio je Žota, ponovo na asistenciju Cimikasa.

Liverpul u narednom kolu, nakon reprezentativne pauze, igra sa Mančester sitijem.

Veliki bod u borbi za opstanak osvojio je Šefild junajted na gostovanju Brajtonu - 1:1.

Brajton je vodio od šestog minuta kada je gol postigao Adingra, da bi u nastavku Vebster zatresao sopstvenu mrežu.

Aston Vila je bila ubjedljiva protiv Fulama (3:1), dok je Vest Hem nakon preokreta savladao Notingem Forest (3:2).

Strijelci za Aston Vilu protiv Fulama bili su Robinson (autogol), Megin i Votkins, dok je na drugoj strani mrežu zatresao Himenes.

A Vest Hem je protiv Fulama vodio pogotkom Pakete, da bi "šumari" preokrenuli, a strijelci su bili Avoniji i Elanga.

"Čekićari" su do izjednačenja stigli kada je gol postigao Boven, da bi preokret kompletirao Souček u 88. minutu.