Crna Gora nije dočekala pomoć Bugarske: Autogol u 97. minutu odveo Mađarsku na Euro

Crna Gora mora da osvoji šest bodova u posljednja dva kola i da se nada da će Bugari savladati Srbiju u Leskovcu

21141 pregleda 11 komentar(a)

Crnogorska fudbalska reprezentacija nije dočekala dobre vijesti iz Sofije, iako je sve mirisalo na veliku pobjedu Bugarske nad Mađarskom.

Vodio je domaćin na stadionu "Vasil Levski" do 97. minuta, a onda ostao bez prvog trijumfa u kvalifikacijama za Euro zbog autogola koji je postigao Petkov nakon prekida (2:2).

Mađari su poveli u 10. minutu golom Adama nakon centaršuta Soboslaja, a domaćin stigao do izjednačenja u 24. kada je majstorski pogodio Delev.

U 37. je Bugarska ostala s igračem manje (naivno je isključen Antov), ali to kao da je dodatno opteretilo favorita...

Potom je na drugoj strani drugi žuti karton dobio Kerkez, Mađari su pritiskali, mada bez prave prilike...

A onda ih je u 79. minutu šokirao Despodov pogotkom iz penala koji je sam iznudio.

Soboslaj je bio blizu izjednačenja iz slobodnog udarca, pa u 93. kada je bio oči u oči sa golmanom Naumovim koji ga je nadmudrio, a kada je promašio što obično ne promašuje stigla je "pomoć" protivnika - autogol koji je šokirao i crnogorsku javnost.