Nove brige za Njemce, Turska slavila u Berlinu nošena podrškom emigranata

13915 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbalera Turske sa navijačima nakon meča, Foto: Reuters/Fabrizio Bensch

Taman kad se doladkom Julijana Nagelsmana vratila nada navijača, fudbaleri Njemačke su ih opet zabrinuli.

Osam mjeseci pred početak Eura u svojoj zemlji, „elf” je poražen na Olimpijskom stadionu u Berlinu od Turske 3:2.

Kai Haverc je utakmicu počeo na poziciji lijevog beka, ali je donio prednost svom timu već u 5. minutu.

Ferdi Kadioglu u 38. i Kenan Jildiz u drugom minutu sudijske nadoknade 1. poluvremena su donijeli preokret, na oduševljenje svojih brojnih sunarodnika koji rade u Njemačkoj.

Niklas Filkrug je poravnao u 49. minutu, da bi u 71. Jusuf Sari iskoristio penal i donio pobjedu svom timu.