Tako blizu, a tako daleko: Crna Gora poklekla kada se činilo da joj Bugarska otvara vrata Eura

Crna Gora izgubila od Mađarske (3:1) nakon preokreta, Srbija i Bugarska igrali neriješeno (2:2)

66519 pregleda 110 reakcija 110 komentar(a)

Srbija - Bugarska 2:2

Veljković 17, Babić 82 - Rusev 59, Despodov 69.

Izmjena: 16:53h
16:53h

Kraj - fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Mađarske (3:1) u posljednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U drugom meču su Srbija i Bugarska igrali neriješeno (2:2), pa se, uz Mađarsku, i Srbija plasirala na Evropsko prvenstvo. Crna Gora je završila na trećem mjestu sa 11 bodova, Srbija je druga (14), a Mađarska prva (18).

Crna Gora je u Budimpešti vodila od 36. minuta golom Rubežića, potom su Mađari preokrenuli, a strijelac je, u 67. i 68. minutu, bio Soboslaj.

"Sokoli" su nakon toga mogli do izjednačenja, ali su šanse propuštali Osmajić, Jovetić, Krstović i Radulović. Onda je, u sudijskoj nadoknadi, konačan rezultat postavio Nađ.

CG

Kada je riječ o meču Srbije i Bugarske u Leskovcu, domaćin je vodio golom Veljkovića, Bugarska preokrenula preko Ruseva i Despodova, a konačan rezultat je postavio Babić.

Izmjena: 16:59h
16:51h

Mađari u trećem minutu nadoknade postižu treći gol, strijelac je Adam Nađ.

Soboslaj je izveo slobodan udarac, Đukić odbranio, a lopta došla do Nađa koji je poslao u mrežu.

16:45h

Krstović je promašio zicer sa pet petara, potom je dva puta šutirao Radulović, ali lopta neće u gol.

16:40h

Srbija je izjednačila protiv Bugarske (2:2), strijelac Srđan Babić.

16:39h

Još jedna šansa, Jovetić je pokušao da lobuje, ali je Dibuš u padu odbranio.

16:37h

Milutin Osmajić je propustio ogromnu šansu.

Dobar potez Raičkovića, dodao je loptu do Osmajića, koji je izašao sam ispred Dibuša, ali je loše šutirao, a mađarski golman odbranio.

16:32h

Andrija Radulović i Nikola Krstović su ušli u igru, izašli su Driton Camaj i Marko Janković.

16:27h

Preokret u Leskovcu, Bugarska vodi protiv Srbije 2:1.

Strijelac Despodov.

Izmjena: 16:44h
16:26h

Dva gola Soboslaja za minut - Mađarska vodi 2:1.

Dupli pas Soboslaja i Adama, još jedan gol mađarskog kapitena.

Gol pogledajte ovdje.

Izmjena: 16:33h
16:24h

Mađarska je izjednačila, gol Soboslaja, nakon nekoliko driblinga i solo prodora.

Sve je sam uradio igrač Liverpula.

16:18h

Gol u Leskovcu, Bugarska je izjednačila, strijelac Rusev.

Crnoj Gori je potreban preokret Bugara u Leskovcu.

16:14h

Golman Milan Mijatović se povrijedio, neće moći da nastavi utakmicu.

Šansu je dobio Filip Đukić, koji debituje u dresu reprezentacije.

16:12h

Mađarskoj je protiv naše selekcije potreban makar bod, kako bi osigurala mjesto u drugom šeširu na žrijebu grupa za Euro 2024.

16:12h

Mađari opasni, glavom je pokušao Nego, lopta je otišla pored gola.

16:04h

Počelo je drugo poluvrijeme, žuti karton za Vešovića, Mađaska dobija prekid.

Fudbalska reprezentacija Crne Gore
15:49h

Kraj odličnog prvog poluvremena, Crna Gora vodi 1:0, strijelac Rubežić.

Ono što našoj selekciji ne ide u prilog je vođstvo Srbije protiv Bugarske (1:0).

Izmjena: 16:13h
15:46h

Šansa za Bugarsku u Leskovcu, Despodov je pogodio prečku.

15:43h

Pritisak i inicijativa Mađara u finišu prvog poluvremena, Crna Gora se dobro brani.

15:35h

Gooooooooooool!

Crna Gora vodi, strijelac Slobodan Rubežić!

Nakon cenaršuta Vukčevića, Jovetić je glavom spustio loptu u peterac, a Rubežić je poslao u mrežu.

Prvi gol Rubežića u dresu reprezentacije.

Izmjena: 15:44h
15:24h

Prošlo je 25 minuta u Budimpešti, nema golova. Mađarska ima loptu u posjedu, ali bez prave prilike.