Portugal maksimalan, novi poraz BiH, Španci slavili, Gavi se povrijedio

Završene kvalifikacije u grupama A i J. Plasman na Evropsko prvenstvo iz ovih grupa su ranije obezbijedili Portugal, Slovačka, Španija i Škotska

6204 pregleda 0 komentar(a)
Ronaldo sa saigračima, Foto: Reuters

Fudbalska reprezentacija Portugala pobjedom je završila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Kristijano Ronaldo i saigrači su večeras u Lisabonu savladali Island 2:0, upisali 10. pobjedu i sa maksimalnim učinkom okončali ovaj kvalifikacioni ciklus.

Portugal je poveo u 37. minutu preko Bruna Fernandeša, a konačan rezultat je postavio Rikardo Orta u 66. minutu.

U istoj grupi Bosna i Hercegovina je doživjela novi poraz, ovog puta u Zenici od Slovačke 2:1.

Strijelci za Slovake bili su Bozenik i Satka, gol za BiH djelo je Hrosovskog, koji je postigao autogol.

Bosna i Hercegovina je loše igrala kvalifikacije, od mogućih 30 je osvojila samo devet bodova, pa je završila na petom mjestu u grupi, a iza nje je samo Lihtenštajn, koji je večeras izgubio od Luksemburga 1:0.

"Zmajevima" za utjehu ostaje činjenica da će igrati plej-of za odlazak na Evropsko prvenstvo, jer su prošle godine osvojili prvo mjesto u grupi 3 B Lige nacija, u kojoj je bila i Crna Gora.

Pobjedu u posljednjem kolu je ostvarila i Španija, koja je savladala Gruziju 3:1.

Španci su ranije obezbijedili plasman na Euro, a večerašnji meč obilježila je povreda Gavija, koji je prema prvim prvim prognozama povrijedio koljeno i čeka ga duga pauza.

Golove za Španiju večeras su postigli Le Norman, Feran Tores i Lohošvili (autogol), dok je pogodak za goste djelo Kvarachelije.

Škotska i Norveška su igrali neriješeno (3:3) u Glazgovu.

Za Škote su pogađali Megin, Ostigard (autogol) i Armstrong, a na drugoj strani strijelci su bili Donum, Larsen i Eljunusi.