Adam Marušić igrao cijeli meč, Rimljani doživjeli šesti poraz

4512 pregleda 0 komentar(a)
Adam Marušić na današnjoj utakmici sa Salernitanom, Foto: US Salernitana/X
Ažurirano: 25.11.2023. 20:04h

Na drugom debiju Valtera Macarija na klupi, Napoli je stigao do pobjede, i to na teškom gostovanju Atalanti (2:1).

Vođstvo "azurima" je donio Hviča Kvarachelija u 44. minutu, izjednačio je Ademola Lukman u 53, da bi Eljif Elmas u 79, na asistenciju Viktora Osimena, pogodio za pobjedu gostiju u Begramu.

Nakon što je osvojila samo pet bodova u prvih 12 kola, Salernitana je dočekala prvu pobjedu u Seriji A.

Na "Arekiju" je pao Lacio poslije preokreta (2:1) i suočio se sa šestim neuspjehom u sezoni, pa je pitanje koliko će još strpljenja imati predsjednik Klaudio Lotito za trenera Mauricija Sarija.

"Nebesko-plavi" su u Salernu poveli u finišu prvog poluvremena kada je penal iznuidio pa iskoristio Ćiro Imobile, a domaćin je najbolje sačuvao za nastavak.

Kipranin Grigonis Kastanos je u 55. izjednačio, a onda je Antonio Kandreva samo potvrdio kakav šut ima - probio je golmana Ivana Provedela sa preko 30 metara u 66. i odveo tim Filipa Inzagija do trijumfa.

Salernitana ima osam bodova, isto koliko i Verona koja u ponedjeljak dočekuje Leće.

Lacio, za koji je Adam Marušić na poziciji lijevog beka igrao 90 minuta, deseti je na tabeli sa 17 bodova...