Bajer se poigrava u Bundesligi, veliki preokret "milionera"

Bajer slavio u Bremenu, Borusija Dortmund od 0:2 do 4:2 protiv Borusije iz Menhengladbaha

6200 pregleda 0 komentar(a)

Bajer Leverkusen ne popušta, u 12. kolu Bundeslige je ekipa Ćabija Alonsa pokorila i "Vezer". "Farmaceuti" su lako slavili nad Verderom sa 3:0, nakon autogola Demana u 9. minutu, do poluvremena je Žeremi Frimpong udvsotručio prednost.

Konačan rezultat postavio je Grimaldo u 76. minutu.

Derbi dvije Borusije pripao je domaćoj iz Dortmunda, iako je Menhengladbah imao dva gola prednosti do 28. minuta, jer su pogađali Reic i Kone.

Sabicer je u 30. minutu načeo goste, da bi dva minuta kasnije Fulkrug izjednačio. U finišu poluvremena mladi Englez je pogodio za preokret a Fulkrug mu se odužio za asistenciju.

U sedmom minutu nadoknad rezervsita Malen je postavio konačnih 4:2.

Niz od devet poraza u ligi prekinuo je Union, koji je u Berlinu remizirao sa Augsbuirgom (1:1). Identičnim rezultatom završena je i utakmica Frajburga i Darmštata a Lajpcg je poražen u Volfsburgu sa 2:1.

Danski reprezentativac Jonas Vind bio je junak pobjede "vukova", jer je pogodio i asistirao Rođeriju. Jedini gol za goste isto je psotigao Danac, Jusuf Poulsen.