Njukasl za 90 sekundi slomio Čelsi, preokret Vest Hema u nadoknadi

5764 pregleda 0 komentar(a)
Žoelinton slavi gol za 3:1, Foto: Reuters/Lee Smith

Samo minut bio je dovoljan Njukaslu da slomi Čelsi u „malom” derbiju 13. kola Premijer lige.

„Svrake” su slavile 4:1, a sve je riješeno u 60. i 61. minutu - prvo je Džamal Lasel donio drugo vođstvo domaćima, a potom je Tijago Silva kardinalnom greškom poklonio pogodak sunarodniku Žoelintonu za 3:1. Između dva pogotka, sa slavljem, proteklo je tačno 90 sekundi.

Tačku je stavio Aron Gordon veoma preciznim udarcem u 83. minutu.

Tim Edija Haua je do prvog vođstva stigao u 13. minutu golom Aleksandera Isaka, da bi u 23. iz sjajno izvedenog slobodnog udarca poravnao Rahim Sterling.

Vest Hem je gubio do 86. minuta, ali je tada Dara O’Šej postigao autogol, a Tomaš Souček u 91. donio trijumf „čekićarima” na gostovanju Barnliju (2:1).

To je sedmi vezani poraz tima Vensana Kompanija, koji je zakucan za dno tabele sa samo četiri boda.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak je upisao Luton protiv Kristal Palasa (2:1), Brajton je u gostima savladao Notingem forest (3:2), a Bornmut bio još ubjedljiviji u Šefildu protiv Junajteda (3:1).

U derbiju kola, Mančester siti i Liverpul su odigrali 1:1.