Arsenal lider - Arteta istrpio i dočekao Haverca (VIDEO)

Njemac dva minuta prije kraja donio "tobždijama" pobjedu protiv Brentforda (1:0) i prvo mjesto na tabeli

13594 pregleda 0 komentar(a)
Haverc postiže pobjedonosni gol za Arsenal, Foto: Reuters

Ljetos je stigao iz Čelsija za 75 miliona eura, navijači Arsenala morali su da ga čekaju do kraja novembra da bi uradio nešto pravo.

Trener Mikel Arteta je, međutim, vjerovao u Kaia Haverca, koji je večeras na gostovanju Brentfordu donio "tobdžijama" pobjedu (1:0) i prvo mjesto na tabeli.

Duel na "Brentford komjuniti stadionu" odlučen je dva minuta prije kraja, u 88, a samo devet minuta ranije Njemac je ušao u igru.

Saka mu je sjajno centrirao s desne strane, Haverc je glavom provukao loptu i između nogu holandskog golmana Flekena.

Ovo mu je tek drugi gol u dresu Arsenala, a prvi iz igre - protiv Bornmuta na početku sezone pogodio je iz penala.

Teška, tvrda utakmica igrana je u južnom Londonu, s malo prilika za gol, "pčelice" su pokazale koliko su tvrde.

Trosar je u posljednjim trenucima prvog poluvremena postigao gol za Arsenal, ali je poništen zbog ofsajda nakon pregledavanja snimka u VAR sobi.

"Tobdžije" su u finišu meča ipak našli put do mreže i sada na vrhu imaju bod više od Mančester sitija, a dva od Liverpula.