Garnaćova majstorija, Onanine bravurozne intervencije i rutina Rašforda i Marsijala - Junajted pokorio „Gudison”

7550 pregleda 0 komentar(a)

Da u 91. minutu utakmice sa Fulamom u 11. kolu Premijer lige Bruno Fernandeš nije dao sjajan gol za pobjedu, Erik ten Hag bi vjerovatno već bio bivši na „Old trafordu”.

Taj gol je spasao holandskog stručnjaka, ali i pokrenuo seriju od tri trijumfa „crvenih đavola” u šampionatu bez primljenog gola.

Nakon minimalnih pobjeda nad Fulamom i Lutonom, Mančester junajted je večeras na „Gudison parku” savladao Everton 3:0.

Tek što je meč počeo, Alehandro Garnaćo je dao gol koji će konkurisati za nagradu „Puškaš” - Diogo Dalo je centrirao, a omaleni Argentinac fenomenalnim makazicama pogodio suprotni ugao gola Džordana Pikforda i podsjetio na sličan pogodak Vejna Runija protiv Mančester sitija.

U nastavku 1. poluvremena, „karamele” su imale nekoliko šansi, ali je Andre Onana bravurozno intervenisao.

Pitanje pobjednika je riješio Antoni Marsijal - prvo je iznudio penal, koji je iskoristio Markus Rašford, da bi u 75. minutu i sam Francuz elegantno savladao Pikforda.