"Poker" pionira protiv Malte

Izabranici Minje Ljumovića ubjedljivi protiv Maltežana u drugom prijateljskom meču (4:1)

2897 pregleda 2 komentar(a)

Pionirska reprezentacija Crne Gore savladala je Maltu i u drugom prijateljskom duelu.

Nakon trijumfa od 1:0 prije dva dana, izabranici Milje Ljumovića danas su bili još ubjedljiviji - 4:1.

"U početnoj postavi smo dosta promijenili u odnosu na prvi meč. Nijesmo igrali dobro u prvom poluvremenu, posebno u organizaciji napada. Pravili smo dosta tehničkih i taktičkih grešaka. Ipak, nijesmo primili gol i na poluvremenu smo napravili neke izmjene, što je dalo rezultata. Brzo smo dali dva gola, na kraju postigli četiri, mogli i još. U ovom dvomeču sa Maltom možemo biti zadovoljni jedino drugim poluvremenom današnje utakmice. Ova generacija mora i može mnogo bolje", kazao je Ljumović.

Minja Ljumović
Minja Ljumovićfoto: FSCG

Nakon nešto mirnijeg prvog poluvremena, Crna Gora je u nastavku dodala gas. U drugom minutu nastavka Matija Rakčević je dao loptu za Vuka Jovovića, koji je bio uspješan u situaciji ,,jedan na jedan“ sa protivničkim golmanom. Pet minuta kasnije, poslije kornera koji je izveo Mark Đokaj, Petar Vujović je sa ivice šesnarterca pogodio gol za 2:0.

Malta je u 49. minutu preko Liona Mifsuda kaznila grešku defanzivaca Crne Gore, ali to je bilo sve od gostiju. Luka Marković je u 68. minutu vratio dva gola prednosti, zatim je Vujović na asistenciju Đokaja postavio konačnih 4:1.

Pionirska fudbalska reprezentacija Crne Gore, Pioniri Crne Gore, Pioniri, Pioniri fudbal

Crna Gora: Đorđe Čejović (od 51. Danilo Koljčević), Matija Rakčević (od 70. Edvin Ličina), Petar Bošković, Mihailo Marković (od 41. Mark Đokaj), Petar Rešetar (od 41. Blažo Đukić), Eldar Ajdarpašić (od 70. Zoran Bošković), Petar Pavićević (od 70. Andrej Kumburović), Miloš Šekularac (od 57. Petar Begović), Lazar Grbović (od 41. Petar Vujović), Batrić Boričić (od 41. Vuk Jovović), Vuk Božović (od 41. Luka Marković).