Realov dječak srušio Napoli, Arsenal i PSV u osmini finala

Derbi večernjeg programa igraju dvije najbolje ekipe grupe C, Real Madrid i Napoli

21636 pregleda 56 reakcija 1 komentar(a)
Slavlje Nikolasa Pasa sa saigračima, Foto: Reuters/Juan Medina
Završeno
23:06h

Još dva tima su i teoretski obezbijedila plasman u osminu finala Lige šampiona - Arsenal i PSV iz grupe B.

"Tobdžije" su se osvetile Lansu za jedini poraz u Ligi šampiona, slavili čak 6:0, uz šest različitih strijelaca.

PSV je mjesto među 16 najboljih zaslužio magičnim preokretom u Sevilji, gdje je do 68. minuta gubio 2:0, a trijumfovao 3:2.

Real je u derbiju večeri savladao Napoli 4:2, a meč je u 84. minutu prvim golom za seniorski tim "kraljevskog kluba" prelomio 19-godišnji Nikolas Pas.

Žoao Mario je dao het-trik u 1. poluvremenu protiv svog bivšeg kluba, ali je Inter u nastavku stigao Benfiku. Mogao je i do pobjede, ali je Nikolo Barela u 95. minutu pogodio stativu.

To je bio jedan od četiri remija - Braga je sa igračem manje pokvarila debi Nenada Bjelice na klupi Union Berlina, pa će u Napulju tražiti pobjedu sa dva gola razlike za prolazak u osminu finala, Salcburg je izdržao u San Sebastijanu (0:0), a Kopenhagen priredio senzaciju sa 0:0 protiv Bajerna u Minhenu.

Danski šampion će 12. decembra u direktnom duelu sa Galatasarajem na "Parkenu" rješavati ko će u osminu finala.

Domaćima bi mogao da odgovara i bod, a to je jedini skor koji bi pomogao Mančester junajtedu da se domogne 2. mjesta u grupi A. Da bi teoretski ostao u igri, mora da savlada Bajern na "Old trafordu".

Izmjena: 23:11h
22:57h

GRUPA A

BAJERN - KOPENHAGEN 0:0

GALATASARAJ - MANČESTER JUNAJTED 3:3

Ziješ 29, 62, Akturkoglu 71 - Garnaćo 11, Fernandeš 18, Mektominej 55.

GRUPA B

ARSENAL - LANS 6:0

Haverc 13, Žezus 21, Saka 23, Martineli 27, Edegord 45+1, Žoržinjo 86. penal

SEVILJA - PSV 2:3

Ramos 24, En Nesiri 47 - Saibari 68, Gudelj 81. autogol, Pepi 90+2.

GRUPA C

REAL MADRID - NAPOLI 4:2

Rodrigo 11, Belingem 23, Pas 84, Hoselu 90+4 - Simeone 9, Zambo-Angisa 47.

BRAGA - UNION BERLIN 0:1

Đalo 51 - Gosens 42.

Crveni karton: Siku Nijakate (Braga) u 30. minutu.

22:56h

Inter je imao veliku šansu za preokret, ali je Nikolo Barela pogodio stativu u 95. minutu.

22:55h

Završene su utakmice u Minhenu, Bragi, San Sebastijanu i Londonu. Samo je Arsenal slavio, i to 6:0.

22:50h

Potpuna zabuna u Minhenu. Ankersen je igrao rukom u šesnaestercu u 92. minutu, sudija Stefani Frapar pokazala na penal, ali ga je poslije pregleda VAR-a poništila.

Bavarci su četiri puta tražili jedanaesterac, Francuskinja im nije dosudila nijedan. Jedan, zapravo, jeste, ali ga je poništila.

22:47h

Žoržinjo pogađa iz penala u 86. minutu, Arsenal sa stilom potvrđuje 1. mjesto u grupi, jer vodi protiv Lansa 6:0.

22:32h

Inter je izjednačio u Lisabonu! Gol iz penala dao je Aleksis Sančes u 72. minutu.

22:19h

Novi gol Intera, ovog puta Đavidea Fratezija u 58. minutu. Benfika sada vodi samo 3:2.

22:13h

Inter je smanjio na 3:1 u Lisabonu golom Marka Arnautovića u 51. minutu.

22:10h

Poravnala je i Braga protiv Union Berlina, iako ima igrača manje. Strijelac Alvaro Đalo u 51. minutu.

22:10h

Napoli je izjednačio u 47. minutu golom Andre-Franka Zambo-Angise.

21:48h

Peti gol za Arsenal protiv Lansa daje Martin Edegord u 1. minutu sudijske nadoknade 1. poluvremena.

21:40h

Braga od 30. minuta utakmice sa Union Berlinom ima igrača manje, jer je direktan crveni karton dobio Siku Nijakate zbog faula nad Kevinom Berensom.

To je dobra vijest za Napoli, koji bi u slučaju poraza portugalskog tima izborio plasman u osminu finala, bez obzira na to šta uradi u Madridu.

21:34h

U Interu će zažaliti što su se odrekli Žoaoa Marija ili bar što su se večeras sreli sa njim - bivši igrač "nerazura" je u 34. minutu kompletirao het-trik za velikih 3:0 za Benfiku i već viđen bijeg sa nule.

21:32h

Na tri utakmice devet golova, na preostale tri nijedan. Strijelci su različito raspoloženi.

21:28h

Poker Arsenala za manje od 15 minuta, na 4:0 je povisio Gabrijel Martineli u 27.