Liga Evrope: Neslavan kraj Olimpijakosa, prošli Atalanta, Brajton i Sporting

Stevan Jovetić nije bio ni na klupi u debaklu grčkog velikana u Frajburgu

3202 pregleda 1 komentar(a)

Evropska sezona Olimpijakosa je bila osuđena na propast još ljetos, a dno je dotakla u Njemačkoj u pretposljednjem kolu grupne faze Lige Evrope.

Grčki velikan, bez Stevana Jovetića koji nije bio ni na klupi, doživio je debakl u Frajburgu - izgubio je čak 5:0.

I izgubio šanse da se domogne nokaut faze u koju idu Frajburg i Vest Hem (slavio je protiv TSC-a pogotkom Součeka 1:0), pitanje je samo ko će biti prvi, a ko drugi u grupi.

Het-trik Gregoriča u prvih 36 minuta je lansirao Frajburg, a u nastavku su mrežu Olimpijakosa tresli i Sildilija i Doan.

Frajburg i Vest Hem imaju po 12 bodova pred međusobni duel u Londonu u posljednjem kolu, gdje je "čekićarima" dovoljan i bod za prvu poziciju.

Grupu su prošli i Atalanta i Sporting remijem u Bergamu (1:1), kao i Brajton nakon trijumfa u Atini protiv AEK-a.

Sastav Roberta de Zerbija je pobijedio 1:0, razliku je napravio gol Žoaoa Pedra početkom drugog poluvremena.