Bajer čuva maksimalan učinak, Marsej prošao, Marselino probudio Viljareal

Marko Janković i Marko Vešović igrali cijeli meč u remiju Karabaga sa Moldeom

6438 pregleda 0 komentar(a)

Bajer je i jedini tim koji poslije pet kola u Ligi Evrope ima maksimalan učinak.

"Farmaceuti", koji su prvi u Bundesligi, petu pobjedu su ostvarili na gostovanju u Švedskoj - savladali su Haken 2:0.

Bonifejs je rano doveo goste u vođstvo, a petnaestak minuta prije kraja je tri boda osigurao Šik.

U istoj grupi, Karabag naših Marka Jankovića i Marka Vešovića (igrali su cijeli meč) remizirao je na gostovanju Moldeu 2:2, pa u posljednjem kolu odlučuje o prolasku.

Karabagu je bod donio Mustafazada u 95. minutu.

Karabag i Molde imaju po sedam bodova, Azerbejdžanci su bolji u međusobnom skoru, a u posljednjoj rundi dočekuju Haken...

Liverpul je kod kuće lako izašao na kraj sa LASK-om (4:0), i uz remi Tuluza sa Rojal Unionom (0:0) osigurao je prvo mjesto.

Strijelci za "redse" bili su Dijas, dva puta Gakpo i Salah.

Marsej je u goleadi sa Ajaksom na Velodromu osvojio tri boda (4:3) i pridružio se Brajtonu koji je prošao ranije danas trijumfom nad AEK-om u Atini.

Trostruki strijelac za francuskog velikana bio je Pjer-Emerik Obamejang.

Drugu pobjedu zaredom od kada je stigao trener Marselino Toral ostvario je Viljareal - 3:2 protiv Panatinaikosa.

"Žuta podmornica" je vodila 3:0 poslije 47 minuta, gosti na vrijeme smanjili na 3:2, ali nisu ugrozili pobjedu španskog predstavnika.

Roma je remizirala u Švajcarskoj protiv Serveta (1:1, novi pogodak Romelua Lukakua).

Domaćinu je ovaj bod, uz novi poraz Šerifa, osigurao evropsko proljeće i igraće u Ligi konferencije.