Revanši se igraju naredne sedmice
Rijeka Olimpijakos, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.08.2017. 20:49h

Napoli je blizu evropske elite, Nica bez Balotelija i Snajdera nije mogla ništa u Napulju.

"Partenopei" su slavili 2:0, golovima Mertensa i Žoržinja, a gosti meč završili sa devet igrača, nakon isključenja Kocijela i Plija.

Rijeka nije uspjela da se neporažena vrati iz pakla Pireja, ali ima izazovan rezultat pred revanš sa Olimpijakosom na Rujevici.

Grčki tim je morao da juri rezultat, nakon što je Brazilac Eber sjajnim golom donio prednost hrvatskom prvaku.

Izjednačio je Ođiđa, na asistenciju Fortunisa. Posljednjih desetak minuta gosti su se branili sa desetoricom, jer je drugi žuti karton dobio Žuta. I nisu uspjeli da se odbrane - Romao je u 93. minutu donio pobjedu Olimpijakosu, nakon greške odbrane rivala.

Marko Vešović igrao je cijeli meč za Rijeku.

Seltik je završio posao, impresivnom pobjedom nad Astanom u Glazgovu 5:0, dok je Sevilja napravila ogroman korak, pobjedom u Istanbulu nad Bašakšehirom 2:1.

Maribor je minimalno poražen u Izraelu od Hapoela Ber-Ševe, a gol u gostima daje veliku šansu slovenačkom timu da dođe u grupnu fazu...

Olimpijakos - Rijeka 2:1

Ođiđa 66, Romao 90+3. - Eber 42.

Seltik - Astana 5:0

Postnikov 32. (autogol), Sinkler 42, 60. Forest 79, Grifits 88.

Hapoel Ber Ševa - Maribor 2:1

Nvakeme 12, Cedek 45+2. (penal) - Tavareš 10.

Istanbul Bašakšehir - Sevilja 1:2

Elija 64. - Eskudero 16, Ben Jeder 84.

Napoli - Nica 2:0

Mertens 13, Žoržinjo 70. (penal)

Utorak: Karabag - Kopenhagen 1:0, Hofenhajm - Liverpul 1:2, APOEL - Slavija Prag 2:0, Jang bojs - CSKA Moskva 0:1, Sporting Lisabon - FSCB 0:0.