Njukasl pokazao imenjaku iz Mančestera kako se igra fudbal

„Svrake” dominirale, ali slavile „samo” 1:0 u jednom od derbija 14. kola Premijer lige. Gol odluke dao Entoni Gordon u 55. minutu

7187 pregleda 2 komentar(a)
Entoni Gordon i Kjeran Tripije slave gol za pobjedu, Foto: Reuters/Scott Heppell

Statistika u sportu često skriva neke stvari, zbog čega se stručnjaci za tu oblast trude da je stalno unapređuju.

Posljednjih godina je uveden termin „očekivani golovi”, koji pokazuje koliko je neki tim bio blizu da zatrese mrežu, a taj indeks najbolje govori kako je izgledao meč dva Junajteda - Njukasla i Mančestera.

„Svrake” su dominirale, u tom segmentu vodile 2,98 naspram 0,38, ali su slavile „samo” 1:0 u jednom od derbija 14. kola Premijer lige.

Gol odluke dao je Entoni Gordon u 55. minutu, nakon odlične akcije Bruna Gimaraeša i Kjerana Tripijea.

Mogli su domaći i ranije do gola, šanse su imali Migel Almiron i Aleksander Isak, Tripije je iz slobodnog udarca pogodio prečku, ali se mreža Andrea Onane nije tresla do tog 55. minuta. Tada su se igrači Njukasla ušetali u gol...

Gosti su u finišu pokušali da izjednače, Hari Megvajer je pogodio mrežu, ali je bio u ofsajdu.

Tim Edija Haua je pretekao „crvenen đavole” i izjednačio se na 5. mjestu sa Totenhemom, koji sjutra gostuje Mančester sitiju.