Kompletirano 18. kolo CFL: Dubljević i Škrijelj donijeli pobjedu Mornaru

Mornar - Jezero 2:1

3884 pregleda 13 komentar(a)

Fudbaleri Mornara savladali su danas u Baru Jezero (2:1) u posljednjem meču 18. kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige.

Nakon poraza u prethodnom kolu od Budućnosti, Barani su se vratili pobjedama, a do vođstva su stigli u 23. minutu, kada je Balša Dubljević šutirao sa oko 25 metara i postigao lijep gol.

Gosti su izjednačili četiri minuta kasnije - Fakundo Aranda je krenuo u kontru, izašao ispred Stefana Popovića i poravnao rezultat.

Na poluvremenu je bilo neriješeno, a onda je u 50. minutu Demir Škrijelj krunisao lijepu timsku akciju, domaću ekipu doveo u vođstvo i, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

U finišu je Mornar mogao do trećeg pogtoka, šutirao je Armin Imamović, ali je Igor Asanović odbranio.

Jezero je prekinulo niz od četiri meča bez poraza i nalazi se na trećem mjestu sa 28 bodova, dok Mornar na petoj poziciji ima dva boda manje.

Četiri meča odigana su u subotu: Budućnost je u gostima remizirala sa Petrovcem (2:2), dok je Dečić na terenu OFK Titograda izgubio od Arsenala 1:0.

Sutjeska je u Pljevljima savladala Rudar (2:1), a Mladost je na "DG areni" pobijedila Jedinstvo 2:0.

Posljednje kolo u jesenjem dijelu sezone igra se u subotu (tri utakmice) i nedjelju (dvije utakmice).

U subotu se sastaju: Rudar - Arsenal (13), Dečić - Jedinstvo (15) i Petrovac - Mornar (16).

Mladost će u nedjelju od 13 časova ugostiti Budućnost, dok Sutjeska gostuje Jezeru (15).