Crna Gora preko Kipra do plej-ofa Lige nacija, žrijeb u ponedjeljak

Crna Gora savladala Kipar - 2:0

4870 pregleda 1 komentar(a)

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore je trijumfalno završila 2023. godinu - ekipa Mirka Marića je danas u posljednjem kolu C Lige nacija savladala Kipar (2:0) i obezbijedila nastup u baražu za ulazak u B Ligu nacija.

Strijelci za Crnu Goru bili su Slađana Bulatović u 46. i Armisa Kuč u 76. minutu.

Crna Gora je takmičenje završila sa četiri pobjede (po dvije nad Kiprom i Farskim Ostrvima) i dva poraza (oba od Azerbejdžana). Ekipa Mirka Marića je plasman u plej-of obezbijedila kao jedna od tri najbolje trećeplasirane selekcije iz Lige C.

Prvi dio meča na "DG areni“ protekao je u dosta izjednačenoj igri, gdje je finiš pripao Crnoj Gori. Prvo je Jelena Vujadinović bila neprecizna, da bi zatim golmanka gošći u dva navrata sjajno intervenisala kod šuteva Helene Božić.

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore

Ipak, već početkom drugog poluvremena tresla se mreža Kipra. Nakon greške odbrane Kipra i lopte Vujadinović, Slađana Bulatović je lijepo pogodila u dalji ugao.

Uslijedili su šanse Jasne Đoković i Armise Kuč, međutim, rezultat se nije mijenjao do 76. minuta. Tada je Kuč odlično reagovala na centaršut Bulatović i postavila konačan rezultat.

Crnu Goru 11. decembra očekuje žrijeb za baraž, u kojoj će joj rival biti jedna od tri najbolje trećeplasirane ekipe iz Lige B.

CRNA GORA – KIPAR 2:0

Podgorica - "DG arena“, Podgorica. Gledalaca: 100. Sudija: Tereza Oliveira (Portugal). Strijelci: Slađana Bulatović (46) i Armisa Kuč (76). Žuti kartoni Sarić, Šaranović (Crna Gora), Sjakali (Kipar).

Crna Gora: Anastasija Krstović, Jovana Sarić, Tatjana Đurković (od 46. Aleksandra Popović), Maja Šaranović, Helena Božić, Jasna Đoković (od 90.+5 Ivana Boričić), Darija Đukić (od 90.+2 Andrea Janjušević), Jelena Karličić, Slađana Bulatović, Jelena Vujadinović (od 73. Medina Dešić), Armisa Kuč (od 90.+2 Maša Tomašević).

Kipar: Marija Mataju, Filipa Sava, Sara Papadopulu, Ksena Georgiju, Eftalija Skajali, Marilena Georgiju, Marija Panajotu (od 79. Lukrecija Hrizostomu), Elena Aristodimu (od 58. Elina Panajotu), Adrija Mihail (od 72. Eleni Janu), Eirini Mihail, Adrija Vjolari.