Totenhem ponovo pao poslije preokreta, Everton deklasirao Njukasl

Vest Hem slavio u londonskom derbiju

6339 pregleda 0 komentar(a)

Četvrti put u posljednjih pet utakmica je Totenhem poražen u Premijer ligi (izuzetak je samo remi sa Mančester sitijem), četvrti put je vodio i dozvolio preokret - sada u duelu sa Vest Hemom.

"Čekićari" su slavili u sjevernom Londonu (2:1) za nastavak serije od četiri meča bez poraza u kojoj imaju tri trijumfa.

Sparsi su poveli već u 11. minutu atraktivnim golom Kristijana Romera glavom nakon kornera, ali prednost im više ne znači mnogo, znao je to i menadžer gostiju Dejvid Mojes.

Džerod Bouven je početkom drugog poluvremena izjednačio, a preokret je uslijedio u 74. kada je Džejms Vord-Praus iskoristio lošu komunikaciju beka Destinija Judodžija i golmana Totenhema Giljerma Vikarija.

Everton je nedavno kažnjen oduzimanjem 10 bodova od strane Premijer lige, ali je uprkos tome spreman da se bori za opstanak.

Na "Gudisonu" je tim Šona Dajša nadigrao Njukasl - pobijedio je 3:0, pogoci su viđeni u posljednjih petnaestak minuta.

Prvo je Dvajt Meknil u 79. načeo mrežu "svraka", u 86. se upisao Abdulaje Dukure, a konačan rezultat je postavio Beto u 96. minutu.

Everton ima 10 bodova i nalazi se van zone ispadanja.