Dečić noći na prvom mjestu, bez golova u derbiju Jadrana, Rudar pobijedio Arsenal golovima napadača iz Gane

Odigrana tri meča 19. kola Meridianbet 1. CFL, posljednjeg u jesenjem dijelu sezone. Sjutra Mladost Lob.bet - Budućnost (13 h) i Jezero - Sutjeska (15)

30825 pregleda 9 komentar(a)

Dečić je na pravi način završio 2023. godinu - pobjedom kojom je prekinuo niz od tri meča u kojima je osvojio samo dva boda.

Tuzani su u posljednjoj utakmici pred zimsku pauzu bili bolji od Jedinstva - slavili su 3:1 i vratili se na prvo mjesto na tabeli 1. CFL.

Imaju bod više od Budućnosti, koja meč 19. kola igra u nedjelju od 13 sati kada gostuje Mladosti Lob.bet.

Tim Milorada Pekovića je zasluženo stigao do trijumfa, a poveo je u 23. minutu kada je mrežu Bjelopoljaca zatresao Patrik Nonata nakon asistencije Vuljaja i ne baš spretne inervencije golmana gostiju Joksimovića.

Već u prvom minutu drugog dijela Jedinstvo je poravnalo - iskusni Žarko Korać je iskoristio lošu reakciju odbrane Tuzana i lako zatresao mrežu.

Nije, međutim, taj momenat poremetio Dečić, jer je već u 52. vratio prednost kada je Oliver Šarkić bio siguran iz penala, a da gosti nemaju šta da traže na Trening kampu OFK Titograda bilo je jasno kada se upisao i Kristijan Vuljaj u 63.

Kristijan Vuljaj
Kristijan Vuljajfoto: FSCG

Rudar je pod Golubinjom pobijedio Arsenal 2:0.

Pljevljaci su tako prekinuli niz od četiri poraza i bodnovno se izjednačili sa pretposljednjim Jedinstvo.

Meč je riješen u finišu prvog dijela, kada je odbrana Arsenala dva puta ostavila samog napadača iz Gane Bismarka Apiju, koji je prvim golovima u dresu pljevaljskog tima - u 36, pa u drugom minutu dodatka prvog poluvremena, donio timu Nedeljka Vlahovića važne bodove pred zimsku pauzu i borbu za opstanak.

Bismark Apija
Bismark Apijafoto: FSCG

U derbiju Jadrana, duelu Petrovca i Mornara, nije pobjednika, a ni golova - 0:0.

Ovo je, interesantno, treći ovosezonski međusobni duel dva tima u kojem se nisu tresle mreže, a na posljednjih pet okršaja Petrovca i Mornara postiguta su ukupno dva gola.

Petrovac - Mornar, Fudbaleri Mornara, Fudbaleri Petrovca, Marko Ćetković

U nedjelju su na programu dva meča: Mladost Lob.bet - Budućnost (13) i Jezero - Sutjeska (15).

19. kolo:

Petrovac - Mornar 0:0

Dečić - Jedinstvo 3:1

Patrik Nonato 23, Oliver Šarkić (penal) 52, Kristijan Vuljaj 63 - Žarko Korać 46.

Rudar - Arsenal 2:0