Liverpul ponovo gubio pa osvojio tri boda (VIDEO)

"Redsi" na gostovanju Kristal Palasu gubili 15 minuta prije kraja, uslijedili su golovi Salaha i Eliota za pobjedu 2:1

1929 pregleda 0 komentar(a)

Drugi vikend zaredom Liverpul je gledao u lice porazu, drugu sedmicu zaredom tim Jirgena Klopa je osvojio tri boda.

Nakon čudesnog preokreta prošle nedjelje protiv Fulama - od 2:3 do 4:3, golovima u 87. i 88. minutu, "redsi" su nešto slično režirali i na gostovanju Kristal Palasu u Londonu - 1:2.

Domaći su vodili 1:0 do 75. minuta, a onda ostali sa igračem manje jer je Džordan Aju dobio drugi žuti karton, što su gosti surovo kaznili.

Već u 76. minutu Mohamed Salah je izjednačio, a rezervista Harvi Eliot u prvom minutu sudijskog dodatka sjajno plasirao loptu u mrežu i kompletirao preokret.

Salah je, inače, jednim golom obilježio dva jublijela.

Ovo je njegov 150. pogodak za Liverpul u Premijer ligi, a 200. u svim takmičenjima.

"Orlovi" su vodili od 57. minuta golom Matete iz penala dosuđenog nakon signalizacije iz VAR sobe.

Tim Roja Hodžsona dobio je penal i u prvom poluvremenu, ali VAR tada nije bio saveznik domaćih - utvrđeno je da je svemu prethodio faul nad Japancem Endom.

Liverpul nije blistao, ali je trećom uzastopnom pobjedom izbio na čelo tabele, barem privremeno.