Remi na "Olimpiku", Murinja brine povreda Dibale

Roma - Fiorentina 1:1. Dibala zamijenjen zbog povrede u prvom poluvremenu

6542 pregleda 1 komentar(a)

Fudbaleri Rome prekinuli su seriju od pet pobjeda na domaćem terenu u Seriji A ove sezone - "vučica" je večeras na "Olimpiku" igrala neriješeno sa Fiorentinom - 1:1.

Ekipa Žozea Murinja je idealno počela utakmicu. Već u petom minutu Dibala je lijepo centrirao, a Lukaku postigao gol glavom.

Dibala je desetak minuta nakon asistencije imao šansu da postigne gol, ali je bio neprecizan, a onda se i povrijedio, pa ga je zamijenio Azmun. I iranski fudbaler se povrijedio u drugom poluvremenu.

U drugom dijelu je prvu šansu imala Fiorentina, tačnije Ikone - šutirao je, ali je Patrisio odbranio.

Potom je priliku da duplira prednost Rome imao Manćini, a na drugoj strani je Bonaventura pogodio prečku.

I onda bitan momenat u 64. minutu - Zalevski je dobio drugi žuti karton, pa je Roma ostala sa igračem manje.

Fiorentina je brojčanu prednost iskoristila dva minuta kasnije kada je Martines-Kvarta zatresao mrežu.

U finišu meča je isključen Lukaku, ali i igrač Fiorentine, Nikola Milenković, koji je meč proveo na klupi.

Roma na četvrtom mjestu ima 25 bodova, koliko i Bolonja na petoj poziciji. Ove dvije ekipe će se sastati u narednoj rundi.

Fiorentina u narednom kolu dočekuje Veronu.