Mančester junajted završio sezonu u Evropi, Kopenhagen i Napoli u osmini finala Lige šampiona

Union Berlin - Real Madrid 2:3

Foland 45+2, Kral 86 - Hoselu 62, 72, Sebaljos 89.

GRUPA D

Inter - Real Sosijedad 0:0

Salcburg - Benfika 1:3

Sučić 57 - Di Marija 32, Rafa Silva 45+1, Kabral 90+3

Izmjena: 22:54h
22:51h

I prije večerašnjih mečeva u Ligi šampiona, Mančester junajted je bio u teškoj situaciji, a poslije utakmice sa Bajernom "crveni đavoli" definitivno neće nastaviti takmičenje u Evropi.

Junajted je na "Old Trafordu" u posljednjem kolu izgubio od Bajerna 1:0, gok je, takođe u grupi A, Kopenhagen savladao Galatasaraj (1:0), napravio veliko iznenađenje i plasirao se u osminu finala. Strijelac za Bajern u Engleskoj je bio Koman, dok je pobjedu danskom timu donio Lerager.

Bajern je kao prvoplasirani završio takmičenje u grupi A, Kopenhagen je osvojio drugo mjesto, dok će Galatasaraj sa treće pozicije u Ligu Evrope. U takvoj konkurenciji Mančester junajted je završio na četvrtom mjestu.

A u osminu finala se plasirao i Napoli, koji je na domaćem terenu savladao Bragu 2:0.

Napolitanci su u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika, a strijelci su bili Satči u devetom (autogol) i Osimen u 34. minutu.

Ranije je plasman u osminu finala iz grupe C obezbijedio Real Madrid, koji je večeras u Berlinu savladao Union 3:2.

Domaći su vodili poslije 45 minuta golom Folanda, potom je Real preokrenuo, a dva gola je postigao Hoselu.

Union je stigao do izjednačenja preko Krala, a pobjedu Realu u finišu meča donio Sebaljos.

Iz grupe C, plasman u Ligu Evrope je obezbijedila Braga, dok je Union završio učešće.

Prvo mjesto u grupi D je osvojio Real Sosijedad, koji je večeras u Milanu remizirao sa Interom (0:0).

U Ligi Evrope će igrati Benfika, koja je večeras u gostima savladala Salcburg 3:1.

Portugalskom timu je  za proljeće u Evropi bila potrebna pobjeda od minimum dva razlike.

Benfika je vodila 2:0 golovima Di Marije i Rafe Silve, Salcburg je smanjio preko Sučića, a onda je Kabral u drugom minutu sudijske nadoknade donio željenih plus dva.

Ranije danas PSV i Arsenal su igrali 1:1, dok je Lans savladao Sevilju 2:1 i obezbijedio Ligu Evrope.

Izmjena: 23:00h
22:33h

Prokret u Berlinu, Real je poveo 2:1, ponovo strijelac Hoselu.

22:30h

Gol na "Old Trafordu"

Bajern Minhen je poveo protiv Mančestera, koji je sada na pragu eliminacije iz Evrope.

Strijelac Koman, poslije sjajne asistencije Kejna.

Bajern je trenutno na 16 bodova, Kopenhagen na osam, Galatasaraj na pet, a Junajted na četiri boda.

22:22h

Real Madrid je izjednačio u Berlinu protiv Uniona, a gol je postigao Hoselu.

Dugo je trajao napad Reala, na kraju je Rodrigo centrirao, a Hoselu glavom postigao gol.

22:18h

Benfika je mogla do trećeg pogotka, ali je Rafa Silva sa nekoliko metara bio neprecizan.

A onda na drugoj strani kazna - Sučić je postigao gol i smanjio zaosatak Salcburga (2:1).

22:16h

Gol u grupi A, Kopenhagen je poveo protiv Galatasaraja, danska ekipa je sada blizu plasmana u osminu finala.

Gonkalveš je lijepo pronašao Ačurija, koji je asistirao Lerageru.

Liga šampiona
21:49h

Umjesto da povede, Real je primio gol, Union Berlin vodi 1:0.

Loša procjena Naća i kiks Alabe, gol je postigao Foland.

Izmjena: 22:26h
21:46h

Real Madrid je propustio šansu za vođstvo - Luka Modrić je promašio penal.

Benfika vodi protiv Salcburga 2:0, strijelac je Rafa Silva.

21:36h

Pogodio je i Osimen, Napoli ima dva gola prednosti protiv Brage - 2:0.

Kontra šampiona Italije, asistencija Natana i gol Osimena, koji se malo spetljao.

21:32h

Gol u Austriji, Benfika vodi protiv Salcburga 1:0.

Strijelac Anhel di Marija, gol direktno iz kornera.

21:30h

Pola sata igre, na šest mečeva, koji su počeli u 21 čas postignut je samo jedan gol.

21:11h

Napoli je poveo protiv Brage 1:0.

Politano je centrirao, a Satči postigao autogol.

Braga mora da pobijedi sa minimum dva gola razlike, ako želi u osminu finala.

20:43h

Završene su utakmice u grupi B - PSV - Arsenal 1:1 i Lans - Sevilja 2:1.

Arsenal i PSV idu u osminu finala, Lans u Ligu Evrope, Sevilja je završila sezonu u Evropi.