Kraj "ludnice" grupe F - Dortmund i PSŽ u osmini finala, Milan u Ligi Evrope, Njukasl ispao

SELTIK - FEJNORD 2:1

Luis Palma (penal) 33, Lagerbilk 90+1. - Minteh 82.

CRVENA ZVEZDA - MANČESTER SITI 2:3

Hvang In-Bom 76, Katai 90+1. - Hamilton 19, Bob 62, Filips 85.

LAJPCIG - JANG BOJS 2:1

Šeško 51, Forsberg 56. - Koli 53.

Grupa H

PORTO - ŠAHTJOR 5:3

Galeno 9, 43, Teremi 61, Pepe 76, Konseisao 53,  - Sikan 30, Eustakio (autogol) 73, Egvinaldo 88.

ANTVERPEN - BARSELONA 3:2

Vermeren 2, Jensen 56, Ilenikhena, Ilenikhena 90+2.- Feran Tores 35, Gju 90+1.

Izmjena: 23:00h
23:01h

Okončana je grupna faza Lige šampiona, okončana je i nevjerovatna grupa F, po mnogima najneizvjenija otkada se elitno evropsko takmičenje igra u ovom sistemu.

Sve ekipe su uoči posljednjeg kola mogle u osmini finala, siguran je bio samo Dortmund, na kraju mu se pridružio Kilijan Mbape sa Pari Sen Žermenom.

Njihov međusobni duel u Njemačkoj završen je 1:1, što je odgovaralo gostima jer je Milan preokrenuo i slavio u Njukaslu - 2:1, ugrabivši treće mjesto i prelazak u Ligu Evrope.

"Svrake" ispadaju iz Evrope, iako su dobar dio meča, nakon gola Žoeligtona, bili jednom nogom u osmini finala.

Ipak, Milan je preokrenuo golovima Pulišišića i Čukvuezea, pa PSŽ, koji je ekspresno izjednačio u Dortmundu na 1:1 (Zeire-Emeri odgovorio Adejemiju) nije morao da juri pobjedu.

Dortmund je završio prvi, PSŽ drugi - svi zadovoljni, uključujući i Milan, koji je izvukao Ligu Evrope. Za plasman u osminu finala trebala mu je pobjeda Dortmunda.

Zagrljaj Kilijana Mbapea i trenera Dortmunda Edina Terzića
Zagrljaj Kilijana Mbapea i trenera Dortmunda Edina Terzićafoto: Reuters

U ostalim grupama, Porto je slavio u goleadi protiv Šahtjora 5:3 i ugrabio nokaut fazu, Ukrajinci će u Ligu Evrope.

Ostale utakmice nisu imale tolikog rezultatskog značaja, treba istaći da je Stevan Savić slavio u direktnom obračunu protiv Adama Marušića - 2:0 za Atletiko u duelu sa Lacijom, a da je Barselona, nakon "šamara" u La Ligi protiv Đirone, poklekla i protiv Antverpena 3:2.

Žrijeb parova osmine finala obaviće se u petak.

U bubnju su prvoplasirani - Bajern, Arsenal, Real Madrid, Napoli, Real Sosijedad, Atletiko Madrid, Dortmund, Mančester siti i Barselona i oni će se ukrstiti protiv drugoplasiranih, među kojima su Kopenhagen, PSV, Napoli, Inter, Lacio, PSŽ, Lajpcig i Porto.

22:55h

Antverpen treći put vodio protiv Barselone, sada 3:2 - pogodio je Ilenikhena.

Pogledajte OVDJE.

Antverpen
Izmjena: 23:13h
22:54h

Šahtjor je smanjio protiv Porta na 5:3, pogodio je Egvinaldo.

22:52h

Seltik vodi protiv Fejnorda 2:1 - gol Gustafa Lagerbilka.

Seltik
Izmjena: 23:15h
22:51h

Barselona je izjednačila u Antverpenu, golom 17-godišnjeg Marka Gjua.

Mark Gju

22:46h

Milan je golom Čukuezea preokrenuo u Njukaslu (2:1) i preuzeo treće mjesto.

Čukueze

Za pobjedu mu treba da Dortmun povede protiv PSŽ-a, a sada je 1:1.

22:42h

Pogađa Konseisao, Porto vodi protiv Šahtjora 5:2 i slavi plasman u osminu finala.

22:36h

Porto vodi 4:2 protiv Šahtjora, blizu je osmine finala - gol iskusnog Pepea.

Pepe
22:35h

Mbape je pogodio mrežu Dortmunda, ali je VAR poništio gol zbog milimetarskog ofsajda.

Kilijan Mbape

22:33h

Šahtjor je se ne predaje - autogol štopera Porta Eustakija i sada je 3:2 za Portugalce.

22:30h

Porto vodi 3:1 protiv Šahtjora i sve je bliži osmini finala.

Gol Teremija u 62. minutu pogledajte OVDJE.

22:19h

Milan je izjednačio na 1:1 u Njukasl - nastavlja se "pakao" grupe F.

U osmini finala su sada Dortmund i PSŽ.

Fudbaleri Njukasla

Gol Kristijana Pulišića pogledajte OVDJE.

Izmjena: 23:16h
22:17h

Barselona drugi put gubi u Belgiji.

Pogodio je Jansen za vođstvo Antverpena 2:1, pogledajte OVDJE.

Barselona, Fudbaleri Barselone
22:15h

Ekspresno izjednačenje Pari Sen Žermena u Dortmundu - pogodio je mladi Zaire-Emeri u 56. minutu (1:1).

Zaire-Emeri

Gosti jure pobjedu za plasman u osminu finala.

Gol pogledajte OVDJE.

Izmjena: 23:17h
22:13h

Drugi gol Atletika protiv Lacija (2:0), sada je priznat - pogodio je brazilski vezista Lino.

22:11h

Počela su druga poluvremena i odmah šok za Pari Sen Žermen - Dortmund je poveo golom Adejemija, "sveci" su sada daleko od osmine finala.

Treba im preokret, s obzirom na vođstvo Njukasla protiv Milana.

Gol Adejemija pogledajte OVDJE

21:52h

Prva poluvremena obilježila je i fantastična intervencija štopera Borusije Dortmunmd Niklasa Zilea nakon šuta vedete Pari Sen Žermena Kilijana Mbapea.

S obzirom na to da Njukasl vodi protiv Milana, "svecima" za prolaz treba pobjeda u Dortmundu.

21:51h

Poluvremena na svih šest utakmica.

21:44h

Ponovo Galeno i Porto ponovo ima rezultat za osminu finala protiv Šahtjora - 2:1.