Benzema tragičar, egipatski Al Ahli u polufinalu SP za klubove

Šampion Afrike pobijedio u 1/4 finalu Svjetskog prvenstva za klubove domaći Al-Itihad iz Saudijske Arabije sa 3:1

13951 pregleda 2 komentar(a)
Promašio penal: Benzema, Foto: Beta/AP

Afrički velikan, egipatski Al Ahli iz Kaira, igraće u polufinalu FIFA Svjetskog prvenstva za klubove.

Aktuelni šampion Crnog kontinenta je iznenadio domaćina turnira, saudijski Al Itihad u Džedi - 3:1.

Saudijci, kao jedini učenisici turnira koji nisu šampioni kontinenta, bili su veliki favoriti uoči meča, ali ne zbog toga što se igralo u njihovoj zemlji - razlog su, naime, velike zvijezde u timu, poput Karima Benzeme, Kantea, Fabinja...

Jedna od zvijezdi je, međutim, na kraju bila i tragičar. Benzema je u 45. minutu, kod vođstva Egipćana od 1:0, namjestio lotptu na bijelu tačku, ali mu je odbranio golman Al Ahlija El Šenavi.

Šampion Afrike, koji je vodio od 21. minuta golom Maloula iz penala, u nastavku je u samo tri minuta "naplatio" Benzemin promašaj - El Šatat u 59. i Ašur u 62. minutu donijeli su nedostižnih 3:0.

Benzema je na kraju postigao gol, ali utješan - prikucao je loptu u mrežu poslije kornera u 92. minutu, prekasno da se promijeni bilo šta, osim krajnji rezultat.

Al Ahli će u polufinalu 18. decembra igrati protiv brazilskog Fluminensea, u drugom polufinalu sastaće se šampioni Evrope i Azije, Mančester siti i Urava reds.