Borusiji samo bod u Augsburgu, Lajpcig siguran, Bjelica doživio prvi poraz u ligi

Borusija Dortmund remizirala u Augsburgu, Union Berlin nadigran u Bohumu

10607 pregleda 0 komentar(a)

Borusija Dortmund će voditi grčevitu borbu u ovoj sezoni za jedno od prva mjesta za Lgu šampiona, jer nakon današnjeg remija u Augsburgu (1:1), u 15. kolu, zaostaje tri boda i ima utakmicu više od četvrte pozicije na kojoj je Lajpcig.

Za domaćina je dao gol internacionalac BiH, Ermedni Demirović u 23, a za goste Donijel Malen u 35. minutu.

Lajpcig je u posljednjoj utakmici dana na Red Bul areni dobio Hofenhajm sa 3:1. Izjednačio se bodovno sa Bajernom ali uz dvije utakmice više.

I Union Berlin se nakon tri utkmice bez poraza u Bundesligi, okliznuo u Bohumu i to sa 3:0. Ekipa Nenada Bjelice ipak nije u zoni ispadanja, već mjestu za baraž.

Prvi gol za domaćina u finišu poluvremena postigao je Takuma Asano,. nekadašnji napadač Partizana.

Golom Lovra Majera u 63. minutu, Vofsburg je slavio u Darmštatu, iako je od 27. minuta igrao bez isključenog Lakroe.

I Heidenhajm je identično slavio u Majncu - 1:0.