Kapiten Lutona kolabirao na terenu, doktori poručili: Budan je i priseban

11756 pregleda 0 komentar(a)

Utakmica Premijer lige između Bornmuta i Lutona je prekinuta u 65. minutu nakon što je kolabirao kapiten gostiju Tom Lokjer.

Iskusni Velšanin (29 godina) srušio se na centru terena, nakon čega su mu odmah u pomoć stigle medicinske ekipe.

Sudija Sajmon Huper je poslao timove u svlačionice, a nekoliko minuta kasnije su stigle prve vijesti i ohrabrujuće su:

"Lokjer je budan i priseban", istakli su doktori Bornmuta, prenose engleski mediji.

Oglasio se i Luton:

"Svi se molimo za našeg vođu i kapitena Toma Lokjera, koji je na sreću u svjesnom stanju prebačen u bolnicu. Ne znamo puno u ovom momentu, niti koji su naredni koraci, ali ali zahvaljujemo Bornmutu i medicinskim timovima na reakciji koja je bila apsolutno nevjerovatna", objavio je Luton.

Lokjeru ovo nije prvi put da je kolabirao na terenu.

Isto mu se dogodilo u maju u plej-ofu za plasman u Premijer ligu kada je Luton igrao protiv Koventrija.

Tada je utvrđeno da fibrilaciju atrija (najčešći tip aritmije), a nakon operacije mu je dozvoljeno da nastavi da se bavi fudbalom.

Objavljeno je i da Bornmut i Luton danas neće nastaviti meč. Prije prekida je rezultat bio 1:1.