Bajer ubjedljiv, Bajern nastavio seriju na "Alijanc areni"

Goleade u Leverkuzenu i Minhenu

9816 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 17.12.2023. 21:36h

Ovakav učinak Bajera iz Leverkuzena poslije 15 kola Bundeslige je malo ko očekivao. "Farmaceuti" su pobijedili i 12. put, pa u posljednje kolo u 2023. godini - koje se igra u srijedu - dočekuju sa osvojenih 39 bodova od mogućih 45.

Sada je na "Baj areni" savladan Ajntraht 3:0, i to je timu Ćabija Alonsa sedmi trijumf kod kuće, uz remi i fantastičnu gol-razliku 25:6.

Gosti iz Frankfurta su imali određene ambicije pred ovaj okršaj, ali da se pita Bajer bilo jasno već u 14. minutu kada je pogodio Viktor Bonifejs.

U 51. je na 2:0 Džeremi Frimpong, a u 57. je postavljen konačan rezultat kada je mrežu zatresao Florijan Virc.

Na pobjedu Bajera je reagovao Bajern i takođe dao tri gola - nije imao problema kod kuće protiv Štutgarta, pa je i dalje na četiri boda minusa od lidera.

Hari Kejn se upisao već u 2. minutu, onda i u 55, a kasnije je strijelac bio i Korejac Kim.

Bila je ovo 64. utakmica zaredom u Bundesligi u kojoj su Bavarci na svom terenu postigli makar gol... Time je izjednačen rekord lige iz perioda od 1970. do 1974, koji takođe drži Bajern.