Golman iz Požarevca junak Čelsija, i Fulam penalima prošao u polufinale (VIDEO)

Čelsi, Fulam i Midlsboru u polufinalu Liga kupa Engleske, sjutra će im se pridružiti Liverpul ili Vest Hem

5421 pregleda 0 komentar(a)
Mudrik pogađa za 1:1 u nadoknadi, Foto: Reuters

Čelsi, Fulam i Midlsbro prošli su u polufinale Liga kupa Engleske, a dva od tri večerašnja duela odlučena su penalima.

Čelsi je od 16. minuta gubio protiv Njukasla na "Stamford bridžu" (gol Vilsona), a do izjednačenja je došao u drugom minutu sudijskog dodatka, golom Ukrajinca Mudrika.

U penal seriji, golman Čelsija, 24-godišnji momak iz Požarevca Đorđe Petrović, koji je ponikao u Čukaričkom a afirmisao se u američkom Nju Ingland Revoušnu, odbranio je udarac Ričija, dok je Tripije promašio gol. Sa druge strane, sva četiri igrača domaćih su pogodila mrežu za konačnih 4:2 u penal-seriji.

Na sličan način prošao je i Fulam, u gostima protiv Evertona, s razlikom što su penali potrajali čak osam serija.

Na kraju - 7:6 za goste, nakon 1:1 u regularnom toku.

Gosti su poveli autogolom Kina u 41, izjednačio je Beto u 82. minutu.

U polufinale ide i drugoligaš Midlsbro, koji je sa 3:0 slavio u gostima protiv trećeligaša Port Vejla.

Liverpul sjutra u posljednjem četvrtfinalu dočekuje Vest Hem.

U polufinalu se igraju dva meča, a finale Liga Kupa je na Vembliju u februaru.