Inter poveo u produžetku, pa šokantno ispao od Bolonje (VIDEO)

"Nerazuri" pred 80 hiljada gledalaca eliminisani iz Kupa Italije - Bolonja slavila 2:1 za plasman u četvrtfinale

5012 pregleda 1 komentar(a)

Fudbaleri Bolonje izborili su plasman u četvrtfinale Kupa Italije nakon što su na San Siru pred svih 80.000 gledalaca režirali spektakularan preokret u produžetku i eliminisali Inter sa 2:1.

Sastav Tijaga Mote, nekadašnjeg veziste Intera, najprijatnije je iznenađenje u Italiji ove sezone i trenutno se nalazi na 4. mjestu Serije A.

Sa sjajnim igrama Bolonjezi su nastavili i u Kupu, gdje si prvi put nakon 11 godina stigli do četvrtfinala.

Inter je dominirao veći dio utakmice, u regularnom toku nije iskoristio jedanaesterac (promašaj Lautara Martinesa, odbranio mu Federiko Ravalja) poveo je početkom produžetka, ali su gosti u posljednjih osam minuta preokrenuli rezultat s dva gola.

Kada je Karlos Augusto u drugom minutu prvog produžetka pogodio za 1:0, činilo se da je Inter konačno slomio otpor Bolonje.

A onda, senzacija - izjednačio je Sam Beukema u 112. minutu, da bi pobjedu gostima nakon sjajne kontre donio je Dan Ndoje u 116.

Bolonja će u četvrtfinalu igrati protiv Fiorentine.