Kiks Menjana, Jović sačuvao Milan poraza u Salernu

Fiorentina slavila u Monci nakon velike grešle golmana domaćina Mikelea di Gregorija

5307 pregleda 0 komentar(a)

Milanovi problemi u Seriji A se nagomilavaju, pa nije mogao do pobjede ni protiv posljednjeg tima na tabeli.

"Rosoneri" su remizirali sa Salernitanom (2:2), čak su i dobro prošli jer je drugu pobjedu tima iz Salerna u sezoni spriječio Luka Jović golom u 90. minutu na pas Olivijea Žirua.

Milan je poveo u 17. preko Fikaja Tomorija, a izjednačenje domaćinu je donio Federiko Fasio u finišu prvog poluvremena.

Onda je viđena velika greška golmana velikana Majka Menjana nakon koje se Milan jedva oporavio - Francuz je kiksao kada ga je sa skoro 25 metara iskosa sa desne strane matirao Antonio Kandreva.

Salernitana je potom bila bolji rival, imala i šanse za 3:1, a Milanu je pripao finiš.

Jović je prvo imao priliku, onda je izjednačio, a potom je Benoa Kostil odlično zaustavio udarac Davidea Kalabrije.

Velika greška golmana je viđena i u Monci, gdje je čuvar mreže domaćina Mikele di Gregorio poklonio pogodak Fiorentini - postigao ga je Lukas Beltran i već u 7. minutu donio trijumf "violi".